MojAndroid

Facebook pred časom pripustil prípravy na inteligentného asistenta s kódovým označením “Moneypenny.” Teraz prichádzajú ďalšie informácie o inteligentnom asistentovi s názvom “M” (skratka od Moneypenny), ktorý má využiť prvky umelej inteligencie či strojového učenia. Tieto prvky má priniesť priamo do populárnej četovej aplikácie Messenger z dielne Facebooku.

Náš tip
Menej nahoty na Facebooku! Zuckerberg vymyslel systém, ktorý vás ochráni pred pomstou bývalého partnera

V dobe, keď sa výrobcovia nechávajú inšpirovať konkurenciou je otázne, aké benefity prinesie Facebook “M”. Populárne služby ako Google Assistant či Siri ponúkajú predsa širokú škálu funkcií. Trik spočíva vo využití prvkov umelej inteligencie a užitočným poskytovaním návrhov toho, čo by ste práve chceli odoslať v Messengeri. 

Môže ísť o posielanie či prijímanie jednoduchých finančných transakcií či zdieľanie polohy určitého miesta. Využitie nájde aj pri spustení hlasovania v spoločnej konverzácií, vyžiadaní Uber auta či jednoduchom posielaní nálepiek. Všetky funkcie majú prebehnúť automaticky, interaktívne s využitím jedného až dvoch kliknutí.

Náš tip
Facebook testuje sekundárny News Feed s ikonkou rakety

V prípade, že máte o svoje dáta v aplikácii Messenger obavy, bude možné inteligentného asistenta “M” deaktivovať v nastaveniach aplikácie. Nového asistenta v aplikácii Messenger si vyskúšajú pravdepodobne najskôr používatelia z amerického trhu. Dostupnosť na ďalších silných trhoch sa očakáva až po presadení novinky na americkom trhu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: pocketnow

8.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+