MojAndroid

Ak máte obavy z možného odchytenia Facebookovej komunikácie, tak sa po novom môžete spoľahnúť na súkromnú sieť Tor (The Onion Routing). Tá je primárne určená práve na anonymné prehliadanie webu. Sieťová komunikácia je v tomto prípade smerovaná cez viacero tzv. Tor serverov a dáta sú po ceste šifrované a dešifrované niekoľkokrát po sebe vo vrstvách. Je teda veľmi obtiažne komunikáciu zachytiť a dešifrovať, aj keď nie úplne nemožné. Každopádne, takýto prenos dát je oveľa bezpečnejší ako cez klasické proxy servery.

Facebook začal podporu Tor-u sprístupňovať vo svojej aplikácii a postupne by sa mala objaviť vo väčšine zariadení s Androidom. Pre využitie bezpečnej komunikácie je ale nutné nainštalovať si aplikáciu Orbot proxy, ktorá takúto komunikáciu z aplikácie Facebook sprostredkuje. Potom už stačí len aktivovať funkciu v nastaveniach aplikácie Facebook, kde by sa v nasledovných dňoch mala objaviť nová možnosť pre aktiváciu siete Tor.

facebook-tor2

Najväčšia sociálna sieť na svete sa tak opäť stane o niečo bezpečnejšou aj pri používaní zo smartfónu alebo tabletu. Práve mobilné zariadenia sa stávajú čoraz väčším zdrojom návštevnosti aj tejto služby. Aj preto rozhodnutie Facebooku sprístupniť podporu Tor-u považujeme za správny krok.

Zdroj: Facebook

20.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+