MojAndroid

Aféra s chybnými batériami v smartfónoch Samsung Galaxy Note 7 otriasla juhokórejským výrobcom, no ten sa so vztýčenou hlavou postavil k veci zodpovedne a robí čo sa dá. Vybuchujúce batérie sa však objavili aj u ďalšieho výrobcu – a tým je čínsky Xiaomi. Hneď na začiatok treba povedať, že vec sa ešte len vyšetruje a pravdepodobne nepôjde o rozsiahlejšiu aféru. Nuž a o čo ide? 5.septembra vybuchla batéria smartfónu Xiaomi Mi Max a zapríčinila požiar. Stalo sa to počas nabíjania smartfónu. Mimochodom, na nabíjanie využil dotyčný majiteľ originál nabíjačku z balenia výrobcu. Ďalší problém vyrobil zase smartfón Xiaomi Mi 4C, ktorý vybuchol 9.septembra. Tento raz však priamo vo vrecku nohavíc majiteľa a spôsobil mu aj popálenia. Telefón bol objednaný z oficiálnej Xiaomi stránky, takže sa predpokladá, že išlo o nové, originál zariadenie.

xiaomi-bateria-vybuch

Podľa zdrojov si už spoločnosť Xiaomi najala spoločnosť, ktorá sa špecializuje na podobné prípady, aby celú záležitosť preverila a aby predišli prípadným nehodám v budúcnosti. Zároveň vraj majiteľom ponúkla nejakú formu kompenzácie. Xiaomi pristupuje k prípadom samostatne, ako k dvom nesúvisiacim veciam, a tým naznačuje svoj postoj. Nemalo by podľa nich ísť o problém podobný Samsungu. Zo záverov vyšetrovania uvidíme, či išlo o náhodu alebo o skutočne chybné batérie.

Zdroj: phonearena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+