MojAndroid

Xiaomi je pre mnohých zákazníkov stále veľmi atraktívnou značkou, ktorá ponúka pomerne široké portfólio produktov. Tie nedávno doplnil aj nový model smartfónu, ktorý by si vďaka veľkému displeju zaslúžil aj prívlastok “obor”. Nový Xiaomu Mi Max, aj vzhľadom na veľkosť, nie je určený pre každého a z ponuky výrobcu si ho vyberie len špecifický zákazník, ktorému o niečo väčšie rozmery neprekážajú. No a už tradične, zaujať by mohol aj cenou, za ktorú sa predáva.

logosmartzero-600x118
Zariadenie na testy zapožičal e-shop SmartZero.sk

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Kov a sklo

Mi Max je skonštruovaný veľmi dôsledne. A hoci sa môže zdať, že jeho konštrukcia pozostáva z jedného celku, nie je to celkom tak. Na rozdiel od HTC 10 alebo jemu podobným smartfónom, nie je totiž celý vyrobený z kovu. Zadný kryt pozostáva z niekoľkých častí, ktoré sú vyrobené z plastu. Tie sa od zvyšku kovovej konštrukcie odlišujú najmä farbou. Celú prednú stranu ale už chráni najnovšia generácia odolného skla Gorilla Glass 4 s 2,5D profilom, ktorá sa postará o dostatočnú odolnosť voči škrabancom prípadne inému poškodeniu. Jeho odolnosť však, ako vždy, berte s určitou rezervou.

Xiaomi mi MAX-7

Prednej strane dominuje veľký 6,44-palcový displej, ktorý sa ovláda dotykmi a trojicou kapacitných tlačidiel – ich funkcie poznáme už aj z iných zariadení výrobcu. Nechýba predná selfie kamera, niekoľko ďalších senzorov a samozrejme telefónny reproduktor. Boky prístroja lemujú tlačidlá pre ovládanie hlasitosti a jeho zapnutie/vypnutie, ale aj hybridný dual SIM slot, ktorý dokáže poňať buď dvojicu SIM kariet (nano + micro), alebo jednu SIM doplnenú o pamäťovú kartu microSD.

Xiaomi mi MAX-9

V konektorovej výbave Xiaomi Mi Max sa nachádza klasický 3,5 mm audio jack a microUSB port pre nabíjanie. V spodnej časti je vedľa neho situovaná ešte dvojica mriežok pre reproduktory, ten ozajstný ale nájdete len pod jedným z nich. Zadnej strane dominuje fotoaparát s LED bleskom a spoľahlivý snímač odtlačkov prstov, ktorý má okrúhly tvar a je mierne zapustený pod úroveň konštrukcie.

Xiaomi mi MAX-5

Ako celok sa nám nový Xiaomi Mi Max veľmi páči. Ponúka výborné konštrukčné spracovanie a hoci nie je celý vyrobený z kovu, tak vzhľadom na cenu mu to vôbec nemáme za zlé. Mi Max možno aj kvôli svojej veľkosti nepôsobí tak luxusným dojmom a navodzuje pocit lacnejšieho zariadenia. Ten v nás pri používaní umocnili aj plastové časti zariadenia, či nie úplne dokonale hladké spoje jednotlivých častí – tie si však všimne iba pozorné oko detailistov. Napriek tomu však všetko pevne drží na svojom mieste a pri používaní sa neozývali ani žiadne nepríjemné zvuky.

Xiaomi mi MAX-6

Ale pozor! Telo s rozmermi 173,1 x 88,3 x 7,5 mm a hmotnosťou 202 gramov nie je určené pre každého. Nosenie vo vrecku nohavíc je prinajmenšom veľmi nepohodlné a nepraktické, nehovoriac o ovládaní v jednej ruke. Na druhej strane, väčší displej sa vám odvďačí napríklad pri sledovaní filmov a konzumácii multimediálneho obsahu. Každopádne, pred kúpou si veľmi dobre rozmyslite, aké pozitíva a negatíva takto veľký displej prináša.

Xiaomi mi MAX-8

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

18.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Cuuuuz

  Ako je natom spoľahlivosť a rýchlosť skenera odtlacka prstov?

  • Skener fungoval bezproblémovo a rýchlo. Dá sa prirovnať ku ktorémukoľvek high-end zariadeniu na trhu :)

 • joe

  nemá lte 800mhz

 • Dod

  Mi max používam zhruba mesiac, ako druhý telefón so sim od 4ky /internet, médiá …/ namiesto tabletu. Snímač odtlačkov prstov je rýchly a spoľahlivý. LTE bez problémov /Swan/. Batéria 2 dni. Slovenčina už bola inštalovaná pri zakúpení /Miui.cz verz. andr. 6.0.1 + týždenne aktualizácie/. Drobné negat – zadná kovová časť má jemný raster. Ak sa zašpini, ťažko sa čistí. Mechanicke správ bez zjavných nedostatkov. Systém je rychly, bez zadrhelov. Systém je klasické Xiaomi s možnosťou veľkej variab. Niekomu sa páči, niekomu nie. Pre Mi Max už je pripravená verzia CM13. Odskúšané, funkčné.
  Kto hľadá veľmi veľký mobil, s prihliadnutim k cene dobrá voľba.

 • Vlado Vakos Franko

  Mne táto mašina pri decentnom používaní vydrží aj 4 dni čo ma veľmi prekvapilo. Očakával som pri takomto displeji výdrž cca 1,5 dňa.

 • Vlado Vakos Franko

  Máte niekto skúsenosti s rootovaním tohto zariadenia? Kdesi som čítal že MIUI malo možnosť rootnuť telefón jedným tlačidlom.

 • llubbo

  akurát ho mám na ceste…a zatial čo som prečítal recenzie všade ináč píšu čo sa týka MUIU 8, 7, 7,5 som z toho paf, neviem čo mám teraz čakať…trošku sa bojím ako to bude s konektivitou internetu nakoľko cestujem velmi vela avšak niesom náročný a úplne mi stačí ak bude mchytať 3G sieť kvoli internetu…zial na slovensku ale všeobecne pokrytie 4G vo svete v odlahlích miestach je chabé a bohužial niekde aj v ovelkých metách…

+