MojAndroid

Zakladateľ Androidu Andy Rubin včera oznámil založenie novej spoločnosti Essential. Tá hneď predstavila dva nové produkty – inteligentný reproduktor Essential Home a zaujímavý smartfón Essential Phone.

Náš tip
Essential Phone: Nový fenomenálny smartfón od otca Androidu

Všetky esenciálne vlastnosti

Telefón nie je iba ďalším z radu zariadení, ktoré sa snažia vyniknúť za cenu kompromisov či zbytočných funkcií. Práve naopak, Essential Phone vyzerá ako skutočne do detailov premyslené zariadenie, kde sa dôraz kládol najmä na používateľa.

Premyslený dizajn a nekompromisný hardvér naplnia požiadavky aj tých najnáročnejších používateľov. Hoci telefón skutočne dobre vyzerá, vďaka kombinácii titanu a keramiky by mal byť odolnejší voči nešetrnejšiemu zaobchádzaniu.

Pokus o modulárne vlastnosti

Tu ale zaujímavé aspekty telefónu nekončia. Jednou z výsostných vlastností Essential Phone je modulárny systém. O ten sa stará dvojica magnetických konektorov, ku ktorým už teraz existuje niekoľko zaujímavých príslušenstiev. Špeciálna nabíjacia stanica je doplnená o miniatúrnu 360° kameru, od ktorej si výrobca veľa sľubuje.

Samozrejme, modulárny systém bude úspešný iba v prípade, že bude k dispozícii dostatočné množstvo zaujímavého príslušenstva. Andy Rubin o tom určite nepochybuje, no je zrejmé, že iba niekoľko dní od predstavení spoločnosti nám necháva priestor na dohady a špekulácie.

Kompletný telefón s originálnou dušou

Essential Phone sa od konkurencie v mnohých smeroch nelíši, no predsa je špecifický. Ide o telefón pre ľudí, ktorí nie sú spokojní s aktuálnou ponukou smartfónov na trhu a chcú niečo iné, no zároveň nechcú robiť žiadne kompromisy.

Telefón má aj slušnú cenovku na úrovni 699 USD, čím jednoznačne konkuruje tým najlepším na trhu. Jeho dostupnosť je zatiaľ obmedzená iba na americký trh, no nás zaujíma, či by ste po ňom siahli ak by ste mali tú možnosť. Hlasujte v našej ankete a dajte nám v diskusii pod článkom vedieť, či by ste si tento telefón kúpili, ak by sa u nás predával.

Kúpili by ste si Essential Phone, ak by bol u nás dostupný?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

1.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+