MojAndroid

ESET sa rozhodol podporiť Národné centrá kybernetickej bezpečnosti naprieč Európskou úniou (EÚ CERT) tým, že im poskytne svoju službu Threat Intelligence zadarmo. Cieľom je podporiť bezpečnosť a zmierniť dopady kybernetických hrozieb počas súčasnej pandémie.

ESET Threat Intelligence
Počas pandémie je dôležité chrániť nie len seba, ale aj svoje zariadenia.

ESET Threat Intelligence na pol roka zadarmo

Threat Intelligence sú informačné a dátové kanály od firmy ESET s informáciami o škodlivých doménach, URL adresách, malvéri a botnetoch. Tento zdroj môžu využiť zdarma po dobu šiestich mesiacov. Je to inak platená služba, určená pre biznisy.

Keďže s koronakrízou pribúdali aj počítačové útoky, preto ESET považoval za nevyhnutné podporiť ochranu verejných inštitúcií. Threat Intelligence od firmy ESET je tým najvhodnejším nástrojom, ktorý zbiera dáta z viac než 110 miliónov senzorov. Takto zozbierané dáta vyhodnocuje a umožňuje zobrazenie v prehľadných štruktúrach.

Prístup k týmto dátovým kanálom umožní CERTom monitorovať prichádzajúce hrozby a posilniť svoju ochranu. ESET takto oslovil 46 CERTov a ich odozva bola veľmi pozitívna a v súčasnosti už prebieha implementácia na viacerých miestach.

„Sme presvedčení, že každý má právo na bezpečné a chránené využívanie technológií. To však znamená, že verejný sektor musí byť vybavený prostriedkami na ochranu svojich občanov a svojej infraštruktúry. Bohužiaľ, existujú útočníci, ktorí sa snažia súčasnú krízu zneužiť. My sme však odhodlaní pomáhať CERT tímom v celej EÚ pri zmierňovaní dopadu týchto potenciálnych hrozieb a pri analýze vhodnej reakcie na ne. Ako organizácii so sídlom v EÚ je pre nás bezpečnosť a ochrana občanov veľmi dôležitá a počas tejto doby sa snažíme robiť všetko, čo je v našich silách, aby sme podporili miestne CERT tímy,“ povedal obchodný riaditeľ spoločnosti ESET Ignacio Sbampato.

22.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+