MojAndroid

Dnes sa celý svet točí okolo čísiel a hesiel. Aby sme mali dobre zabezpečené všetky svoje online kontá, mali by sme na každom z nich používať iné heslo. Problémom ale je, že bežný človek si nedokáže zapamätať množstvo hesiel a prihlasovacích údajov, a vtedy prichádzajú na scénu aplikácie ako Enpass. Populárny správca súborov patrí medzi obľúbené aplikácie v tomto segmente a v novej aktualizácii prináša niekoľko praktických vylepšení.

and_totp_blog

Najväčšou novinkou v aplikácii Enpass je implementácia Time-based One-time Password (TOTP) autentifikácie. Ide o algoritmus, ktorý generuje jednorázové heslo s obmedzenou časovou platnosťou, ktoré slúži ako druhý stupeň autentifikácie. Vďaka tomu nemusíte kvôli zvýšeniu bezpečnosti používať ďalšiu aplikáciu. TOTP autentifikácia bola doteraz dostupná len pre Windows a Mac počítače, no s verziou 5.1 ju Enpass implementoval aj do mobilnej aplikácie.

Náš tip
NÁVOD | Ako vytvoriť silné a jedinečné heslo vhodné pre online služby

Okrem toho prináša nová verzia tohto titulu aj iné novinky. Je ňou napríklad možnosť zdieľať iba vybrané informácie z vami uloženého konta, možnosť nastaviť ako ochranu PIN kód dlhý až 10 znakov, či možnosť zvoliť DuckDuckGo ako predvolený vyhľadávač vo vlastnom internetovom prehliadači Enpass. Samotná aplikácia je dostupná bezplatne pre 20 uložených kont, no ak chcete svoje informácie synchronizovať s PC a chcete v aplikácii ukladať viac ako 20 účtov, budete si musieť kúpiť jej PRO verziu za 10,70 EUR.

Verzia: 5.6.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.6.5
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Enpass

25.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+