MojAndroid

Je to oficiálne. Po dňoch napätia a nejasností Elon Musk uzavrel dohodu o kúpe spoločnosti Twitter za 44 miliárd dolárov v hotovosti. Ako píše agentúra Reuters, sociálna sieť bude odteraz pod vedením najbohatšieho človeka na svete, čo z hľadiska jej fungovania prinesie niekoľko dôležitých zmien.

Sloboda prejavu je pre Muska veľmi dôležitá

Pre 16-ročnú spoločnosť, ktorá vytvorila jednu z najvplyvnejších online platforiem, je to zásadný moment. V posledných rokoch čelila množstvu vážnych výziev, pričom jednu z nich silno kritizoval aj Musk. Pravidlá publikovania príspevkov boli podľa neho príliš prísne a ako advokád slobody prejavu túto skutočnosť plánuje zmeniť. Sociálnej sieti tiež vyčítal, že v súčasnosti dáva príliš veľa priestoru firmám, ktoré na platforme inzerujú.

elon musk twitter
Elon Musk | Zdroj: theguardian.com

Očakáva sa teda, že po uzatvorení dohody sa tieto pravidlá zmiernia a osoby, ktoré v minulosti dostali ban za ich hrubé porušenie, sa budú môcť na Twitter vrátiť. Jedným z nich bol aj bývalý americký prezident Donald Trump, pričom po odchode z Twitteru si založil vlastnú sociálnu sieť s názvom Truth Social. Konzervatívci, ktorí s teraz zakázanými názormi sympatizujú, sa z nadchádzajúcej zmeny tešia, zatiaľ čo niektorí aktivisti za ľudské práva vyjadrili obavy zo šírenia nenávistných príspevkov.

Musk taktiež presadzuje pridanie nových funkcií, ktoré vylepšia používateľský zážitok, vrátane možnosti upraviť publikované tweety. Zamerať by sa chcel aj na spamových botov. Samotná ekonomika Twitteru ho pritom až tak nezaujíma.

„Mať verejnú platformu, ktorá je maximálne dôveryhodná a široko inkluzívna, je mimoriadne dôležité pre budúcnosť civilizácie. O ekonomiku sa vôbec nestarám,” povedal Musk vo verejnom prejave.

Zatiaľ nie je jasné, koľko času sa Twitteru rozhodne venovať popri budovaní spoločnosti Tesla.

Twitter išiel pod cenu

Diskusie o dohode, ktoré sa minulý týždeň zdali neisté, sa urýchlili cez víkend po tom, čo Musk nalákal akcionárov Twitteru podrobnosťami o financovaní svojej ponuky. Twitter následne pod tlakom začal s Muskom vyjednávať o kúpe spoločnosti za cenu 54,20 dolárov za akciu. Ponuka je však stále hlboko pod hranicou 70 dolárov za akciu, za ktorú sa akcie spoločnosti predávali minulý rok.

X
X
Developer: X Corp.
Price: Free
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot

Náš tip
Pozor! Takto jednoducho sa útočníci dostanú k prihlasovacím údajom k vašim účtom

26.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+