MojAndroid

Bývalý prezident Donald Trump v stredu podľa portálu BusinessInsider oznámil svoje plány na spustenie vlastnej sociálnej siete. Malo by sa tak stať už budúci rok.

Sociálna sieť bude pre verejnosť dostupná v prvom štvrťroku 2022

Sociálna sieť by sa mala nazývať TRUTH Social a mala by k nej byť k dispozícii aj mobilná aplikácia. Tá sa už dá dokonca predobjednať v obchode Apple App Store a pre pozvaných bude dostupná už v novembri. Pre verejnosť potom až v prvom štvrťroku 2022. TRUTH Social spustí spoločnosť Trump Media & Technology Group (TMTG), ktorá chce vstúpiť na burzu prostredníctvom fúzie so spoločnosťou Digital World Acquisition Corp.

Vyhlásenie Donalda Trumpa k novinke pripomína jeho staré príspevky na sociálnych sieťach

O tom, že sa bývalý americký prezident chystá vytvoriť vlastnú sociálnu sieť, sa špekulovalo už niekoľko mesiacov. Tesne pred koncom funkčného obdobia boli totiž na väčšine sociálnych sieťach jeho oficiálne účty zablokované. Dôvodom boli jeho príspevky, cez ktoré dlhé mesiace šíril hoaxy, účelové klamstvá alebo nenávisť.

Donald Trump | Zdroj: BusinessInsider.com

Jeho najpoužívanejšou sociálnou sieťou bol určite Twitter, ktorý dlhú dobu Trumpové príspevky toleroval. Pridával k ním však odkazy na fakty, ktoré vyvracali jeho nepravdivé tvrdenia. Aj tejto sociálnej sieti nakoniec došla trpezlivosť, keď počas januárových volieb vyburcoval svojich stúpencov k útoku na Kapitol konšpiráciami o zmanipulovaných voľbách.

Za porušenie pravidiel používania svojich služieb zablokovali Trumpové účty aj Facebook a YouTube. Vzhľadom k jeho nepravdivým príspevkom na týchto službách znie názov chystanej sociálnej siete TRUTH Social ako ďalšia demagógia. V rovnakom duchu sa nesie aj jeho oficiálne vyhlásenie k oznámenej novinke.

Vytvoril som TRUTH Social a TMTG, aby som sa postavil tyranii Big Tech (Veľkých technologických spoločnosti). Žijeme vo svete, kde má Taliban obrovskú prítomnosť na Twitteri, ale váš obľúbený americký prezident bol umlčaný.

Donald Trump

Náš tip
Huawei predstavil nové hodinky Watch GT 3 a slúchadlá FreeBuds Lipstick

 

 

23.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+