MojAndroid

Americký prezident Donald Trump čoskoro stratí privilégiá na Twitteri, ktoré má ako svetový líder. Keď sa novozvolený prezident Joe Biden ujme funkcie 20. januára 2021, Trumpov účet bude podliehať rovnakým pravidlám ako účty iných používateľov – vrátane zákazu zverejňovania nepravdivých informácií o hlasovaní alebo o pandémii koronavírusu.

Svetoví lídri majú na Twitteri výnimky, no len pokiaľ sú vo funkcii

Twitter uplatňuje špeciálne pravidlá voči svetovým lídrom a niektorým ďalším funkcionárom. Ich obsah ponecháva verejný, aj keď porušuje pravidlá platformy.

„Prístup spoločnosti Twitter k svetovým lídrom, kandidátom a iným funkcionárom je založený na zásade, že ľudia by mali mať možnosť vidieť, čo ich lídri hovoria. Toto pravidlo sa týka iba súčasných svetových lídrov a funkcionárov. Prestáva platiť, keď dané osoby prídu o svoju funkciu a stanú sa z nich bežné súkromné osoby,“ potvrdzuje hovorca Twitteru pre The Verge.

Twitter zdôrazňuje, že niektoré ich pravidlá platia bez výnimky pred všetkých. Ak by svetoví lídri propagovali terorizmus, priamo sa vyhrážali násilím proti jednotlivcovi, zverejňovali by súkromné ​​informácie (napríklad cudziu adresu bydliska alebo ​​intímne fotografie alebo videá bez súhlasu subjektu), zdieľali obsah týkajúci sa sexuálneho zneužívania detí alebo by podporovali sebapoškodzovanie, budú potrestaní ako ktorýkoľvek iný používateľ Twitteru.

Trump a jeho kontroverzné príspevky už na Twitteri dlho nebudú

Tieto zmeny sa budú týkať osobného účtu Trumpa. Oficiálne účty americkej vlády, ku ktorým má prístup bude po nástupe spravovať nový americký prezident.

Na rozdiel od svojho predchodcu Baracka Obamu, ktorý je tiež aktívny na sociálnej sieti Twitter, Trump opakovane testoval hranice platformy šírením nepravdivých alebo kontroverzných tweetov. Twitter viaceré takéto tweety obmedzil, no nevymazal.

Twitter a Facebook začali pridávať štítky na Trumpove príspevky, v ktorých šíril nepravdivé informácie o priebehu hlasovania. V daných príspevkoch hovoril o podvodoch, ktoré nastali pri hlasovaní a tom, že on sa stal víťazom volieb.

Náš tip
Donald Trump údajne odsúhlasil akvizíciu TikToku spoločnosťou Oracle
8.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+