MojAndroid

Je to iba niečo vyše týždňa, odkedy je v obchode Play dostupná aplikácia Google Allo. Tento nový nástroj na chatovanie by mal okrem iného priniesť aj vyššiu bezpečnosť. Tá je dosiahnutá vďaka inkognito módu, kde sú správy automaticky mazané po určitom čase. Všetky ostatné ale ostávajú uložené v databázach a to je niečo, čo sa Edwardovi Snowdenovi skutočne nepáči.

Podľa neho je Google Allo iba ďalšou z radu aplikácií od Google, ktorých primárnym poslaním je zbierať informácie o používateľoch. V tomto prípade to možno platí dvojnásobne, keďže Google Allo obsahuje hlasového asistenta, ktorý by sa mohol postupne učiť nové veci. To ale dosiahne iba vtedy, ak si bude pamätať reakcie používateľov. Snowden tak jednoducho vyzýva používateľov, aby aplikáciu nepoužívali. Čo si o tom myslíte vy? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Edward Snowden (Twitter) via Phandroid

1.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+