MojAndroid

Google dnes oficiálne spúšťa svoju ďalšiu komunikačnú službu – Allo. Tá sa od Google Hangouts odlišuje vo viacerých smeroch a zdá sa, že prináša oveľa viac ako sme si pôvodne mohli myslieť. Svojim konceptom a funkciami sa podobá viac na populárny WhatsApp. Allo nielenže integruje funkcie Google Asistenta, ale ponúka aj zábavné a vtipné nálepky, možnosť kresliť, chatovať v inkognito okne a veľa ďalších noviniek.

Google do svojho nového messengeru integroval hneď niekoľko zaujímavých a inteligentných funkcií. Okrem iných je to aj možnosť rýchlo reagovať na správy pomocou funkcie Inteligentných odpovedí. Pomocou nich je možné na prichádzajúce správy odpovedať jediným ťuknutím na displej. Stačí si vybrať niektorú z ponúknutých odpovedí, ktoré sa objavia pri správe alebo obrázku. Na ten dokážete reagovať napríklad emotikonom alebo niektorými frázami. Asistent sa pritom učí vašim zvyklostiam a časom ponúkne odpovede, ktoré by ste v danej chvíli očakávali najviac.

Nový chat samozrejme nie je už len o textových správach. V dnešnom svete multimédií Google myslel aj na zábavu a do svojej aplikácie preto pridal aj bohatú zbierku emotikonov, nálepiek a možností editovania textu či fotografií. Priamo v chatovacom okne sa dá text jednoducho zväčšiť alebo zmenšiť, prípadne do obrázkov pridať vlastný text či kresby. K dispozícii je celkovo až 25 balíkov nálepiek, z ktorých si v Google Allo vyberie skutočne každý. Škoda len, že sa v aplikácii nedajú vyberať a posielať GIF súbory z populárnych služieb akou je napríklad Giphy.

Súčasťou Google Allo je tiež vlastný robot pre Google Asistenta. V samostatnom chatovacom okne sa ho môžete opýtať všetky tie otázky, na ktoré ste boli doteraz zvyknutí aj pri Google Now. Navyše, s asistentom sa môžete dohodnúť aj na pravidelných posielaniach predpovede počasia, prípadne športových výsledkoch vášho obľúbeného futbalového klubu, hokejového tímu a podobne.  Výhodou je tiež to, že Google Asistenta dokážete použiť v ktoromkoľvek inom chate, a to jednoduchým aktivovaním pomocou frázy @google

Samozrejme, Google myslel aj na bezpečnosť a do Google Allo integroval šifrovanie správ a špeciálny inkognito mód, kde sú správy dodatočne šifrované, pričom používateľ má k dispozícii aj také funkcie ako diskrétne notifikácie a možnosť nastavenia expirácie správ.

Nový Google Allo Google postupne sprístupňuje v obchode Play, stiahnuť a nainštalovať si ho však môžete aj prostredníctvom APK súboru. Nezabúdajte, že pre registráciu do služby vám postačuje vaše telefónne číslo, čo platí aj o pridávaní nových kontaktov. Plusom je tiež to, že aplikáciu môžete prípadne využiť aj na posielanie SMS.

–>Stiahnuť ako APK súbor <–

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

21.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+