MojAndroid

Máte na Facebooku 200, 500 alebo viac ako 1000 priateľov? Podľa najnovšej štúdie Danbaru len 3% z nich sa o vás aj skutočne zaujíma. To znamená, že približne 97% všetkých vašich priateľov vám počas trvania priateľstva na Facebooku ani nenapíše a pravdepodobne sa s nimi vo väčšine prípadov ani osobne nestretnete. Ide o priateľstvá, ktoré vznikajú len na základe sociálneho statusu človeka alebo len pre navýšenie počtu priateľstiev.

Dunbar vo svojej štúdii uvádza, že človek dokáže súčasne udržiavať len 150 stabilných vzťahov. Zo vzorky 3400 používateľov sociálnej siete pritom zistil, že len 4,1% z nich bolo ochotných dobrovoľne pomôcť “priateľovi” v čase núdze a len 13,6% vyjadrí svoje súcitenie a sympatie. V priemere má každý používateľ Facebooku 155 piateľov. To znamená, že v skutočnosti má priemerný používateľ tejto sociálnej siete len 4-5 skutočných priateľov.

To, že vám niekto dá lajk na status alebo zablahoželá to najlepšie k narodeninám na vaše nástenke teda neznamená, že sa o vás aj skutočne zaujíma. Na vybudovanie pravého priateľstva to chce trochu viac úsilia a obetavosti. Skutočných priateľstiev na Facebooku teda veľa nenájdete, aj keď veríme tomu, že sa nájdu aj svetlé výnimky. Ako ste na tom vy? Koľko skutočných priateľov vs. zombiekov máte na svojom Facebooku vy?

Zdroj: androidcommunity

28.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+