MojAndroid

Drony sa stali populárnymi nie len pre filmárov, ale ich služby využíva čoraz viac odvetví. Vo Veľkej Británii sa však prepisujú dejiny, pretože tento bezposádkový stroj využíval Daniel Kelly na prenos zakázaných látok za múry väznice a Kelly si za to musí odsedieť 14 mesiacov. Quadkoptérom prenášal britským väzňom niekoľkokrát balík s psychoaktívnymi látkami či tabakom – a to rovno do viacerých väzníc. Oboje je vo väzení vzácnym “materiálom”. Podľa súdnych spisov sem Kelly prepravoval takéto zásielky 20.apríla v Kente, 23. a 24.apríla v Hertfordshire a potom ešte raz v Kente 25.apríla. Dokonca mal aj niekoľko neúspešných pokusov v Londýne. Kelly mal drona nastriekaného čiernou farbou, aby bol počas noci menej nápadný a svetlá mu prelepil páskou.

Hoci tento prípad je v Británii raritou, prípady s dronmi ako prostriedkami donášania tovaru za brány väzníc nie sú až také nezvyčajné. V roku 2015 je takýchto prípadov vo svete známych až 33. Drony vtedy prevážali USB kľúče, mobilné telefóny, drogy a podobne. Rozsudok, ktorý tento týždeň dostal Kelly, môže teda slúžiť ako varovný prst pre podobných odvážlivcov.

Zdroj: engadget.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+