MojAndroid

Amazon sa netají tým, že je jednou zo spoločností, ktoré chcú využívať na doručovanie tovaru dronov. Dokazuje to aj najnovšia reklama, v ktore účinkuje známy Jeremy Clarkson, bývalý moderátor relácie Top Gear, ktorý spolu s kolegami prešli do Amazonu po nezhodách v BBC. Ten predstavuje nové drony z programu Prime Air, ktoré by mali byť schopné doručiť tovar do domácností vzdialených maximálne 24 kilometrov od skladu Amazonu v časovom horizonte 30 minút.

Náš tip
Alibaba prekonala Amazon – spúšťa doručovanie tovaru dronmi

Amazon v reklame tvrdí, že v programe Prime Air budú rôzne druhy dronov podľa toho, v akej oblasti budú roznášať. Drony lietajú zhruba vo výške 120 metrov a disponujú aj systémom na rozpoznanie prekážok. Podľa videa je tiež známe, že drony pristanú na mieste, ktoré vy označíte špeciálnou značkou s logom spoločnosti. Zatiaľ nie je známe, kde všade takéto drony Amazonu budú operovať a aký na ne budú mať názor zákazníci, no hovorca Amazonu hovorí, že “lietajúce drony z programu Amazon Prime Air sa stanú tak bežnými, ako poštárske autá na cestách.” Uvidíme, kedy sa dočkáme tejto inovácie v doručovaní menších balíkov.

Zdroj: TheVerge

30.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+