MojAndroid

Nie je to tak dávno, čo nám všetkým Amazon vyrazil dych s odvážnym plánom. Vrámci toho mali byť v budúcnosti balíky pre zákazníkov doručované lietajúcimi dronmi, ktoré by vám zásielku priniesli až pred dvere. Celý proces by bol oveľa rýchlejší a tovar by ste mohli mať doma v priebehu jednej či dvoch hodín od odoslania objednávky. CEO spoločnosti Amazon Jeff Bezos sa však stretol s rôznymi legislatívnymi problémami, ktoré znemožňovali takúto leteckú dopravu a zatiaľ nebol nájdený spôsob, ako by mohlo doručovanie dronmi v USA fungovať.

Iniciatívu tak prevzal čínsky internetový obchod Alibaba a opäť nám dokázal, že v Ázii sa inováciám medze nekladú. Alibaba tak už v týchto chvíľach testuje donášky zásielok dronmi, pričom testovacia fáza bude prebiehať počas troch dní. 450 zákazníkov v stanovenom okruhu od daného skladu bude mať možnosť nechať si doručiť zásielku dronom. Zásielka ale môže mať maximálnu hmotnosť 340 gramov a týmto spôsobom je možné objednať iba konkrétny druh zázvorového čaju s hnedým cukrom, ktorý je určený na menštruačné ťažkosti. Testovanie prebieha v určitých oblastiach Guangzhou, Pekingu a Šanghaju a Alibaba sa pri tomto projekte spojila so spoločnosťou Šanghaj YTO Express.

Taobao-drone-delivery

Uvidíme, aké budú výsledky testovacieho programu. Je možné, že nebude všetko prebiehať podľa predstáv. Ak by sa ale doladili niektoré detaily, ktoré vyjdu na povrch až v samotnom teste, je možné, že oficiálne doručovanie pomocou dronov začne už v najbližších mesiacoch. Otázne ale zostáva, kedy priletí prvý dron s balíkom pred dvere slovenského zákazníka.

Zdroj: techinasia

6.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+