MojAndroid

Na zabezpečenie rôznych účtov sa už od nepamäti využívali heslá a iné kódy. Doba však pokročila a heslá už nie sú také bezpečné, aké zvykli byť. Google preto pracoval na tom, aby mohol priniesť ľuďom inú možnosť. Vďaka tomu sa môžete do účtov na webe odteraz prihlasovať pomocou odtlačku vášho prsta.

FIDO2 protokol oficiálne potvrdený

Áno, do niektorých aplikácií sa dnes už dá prihlásiť pomocou odtlačku prsta. Napriek tomu bola donedávna drvivá väčšina stránok a aplikácií závislých od starého princípu. Heslá síce nie sú zlé, no nie sú bezpečné. Množstvo z nás sa tiež nepoučí a za heslo si dávame primitívne kombinácie typu “123456” alebo “qwertz”. V takom prípade potom heslo nemá význam. Google sa preto rozhodol zjednodušiť a zároveň zdokonaliť zabezpečenie. V spolupráci s FIDO Alliance dosiahol vytúžený výsledok, ktorým je protokol FIDO2.

Do rôznych účtov sa vďaka protokolu FIDO2 môžete prihlásiť pomocou odtlačku prsta
Do rôznych účtov sa vďaka protokolu FIDO2 môžete prihlásiť pomocou odtlačku prsta

Rad je na vývojároch

Google v pondelok spolu s FIDO predstavil vyššie spomínaný protokol. Vďaka nemu sa používatelia smartfónov s Androidom 7.0 Nougat a vyšším budú môcť prihlásiť do účtu v prehliadači odtlačkom prsta. Zatiaľ sú podporovanými prehliadačmi hlavne Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge a pár ďalších. Teraz je už ale rad na vývojároch. Tí musia svoje aplikácie prispôsobiť FIDO Authentification, aby uľahčili a zabezpečili používateľom prihlasovanie.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Výskumníci našli univerzálny odtlačok prsta, ktorý oklame čítačku na vašom smartfóne
Náš tip
Ukradnuté odtlačky prsta môžu byť zneužité aj za pomoci gumených medvedíkov
27.2.2019
Zdroj: Times Now News

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+