MojAndroid

Zrejme najznámejší výrobca dronov na svete – DJI – podľa viacerých hodnoverných zdrojov odkúpil väčšinový podiel v spoločnosti Hasselblad. Známy švédsky výrobca fototechniky predal spoločnosti DJI časť svojich akcií už v roku 2015, no podľa fotografickej stránky The Luminous Landscape a podľa stránky TechCrunch v poslednom období došlo k odkúpeniu väčšinového podielu Hasselbladu firmou DJI, ktorá aj napriek viacerým zdrojom blízkym obom spoločnostiam ale túto kúpu popiera.

Nemáme žiadne nové správy, čo sa týka spolupráce spoločností Hasseblad a DJI. Budeme aj naďalej spoločne pracovať na vylepšení fotografovania svetovej kvality. – tvrdí vyjadrenie spoločnosti DJI.

Odkúpenie väčšinového podielu vo švédskej spoločnosti má samozrejme pre DJI význam. Kvalitná fototechnika Hasseblad-u by v spojení s prepracovanými dronmi mohla prilákať do tohto priemyslu viac profesionálnych fotografov, ktorí pri svojej tvorbe doteraz nepoužívali produkty DJI.

Hasselblad True Zoom   Moto Mods™ Motorola

Hasselblad Moto Mod pre Moto Z a Moto Z Play

Len pre zaujímavosť, Hasselblad funguje od roku 1941 a jeho fototechnikou bol nasnímaný známy obal albumu Abbey Road od Beatles, ale aj známy čiernobiely obraz nebohého Steva Jobsa. 12 modifikovaných kamier Hasselblad bolo dokonca použitých aj na zachytenie historicky prvého pristátia rakety Apollo na Mesiaci v roku 1969. Najnovšie sa meno tejto švédskej spoločnosti spája so značkou Lenovo Moto, pričom z ich spolupráce vzišiel zaujímavý Moto Mods modul pre Moto Z a Moto Z Play.

Via TheVerge

6.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+