MojAndroid

Po Netflixe zvyšuje  svoje ceny predplatného v dôsledku vyšších nákladov aj konkurenčný Disney+. Podľa portálu AndroidCentral bude pôvodná cena platiť pre nový typ predplatného s reklamami, ktoré plánuje aj Netflix.

Zvýšenie cien Disney+ bude razantné, Slovákov sa však zatiaľ netýka

Disney zvýši cenu svojej služby Disney až o 3 doláre. Súčasná cena 7,99 USD sa zvýši na 10,99 USD mesačne. K dispozícii však bude aj verzia predplatného s reklamami za pôvodnú cenu 7,99 USD mesačne. Disney však nebude zobrazovať reklamy na profiloch detí. Pre slovenských zákazníkov, ktorí si užívajú filmy a seriály služby Disney+ iba pár mesiacov, je dobrou správou, že sa ich zvýšenie cien zatiaľ netýka.

Disney+
Disney+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Disney zároveň v USA zvýši aj cenu svojich separátnych služieb Hulu a ESPN Plus. Hulu sa zvýši zo 6,99 na 7,99 USD za predplatné s reklamami a bez reklám z 12,99 na 14,99 USD. ESPN Plus zvyšuje cenu zo 6,99 na 9,99 USD. Zvýšenie cien Disney+ a Hulu nadobudne účinnosť 8. decembra. Zmena cien služby ESPN Plus nadobudne účinnosť oveľa skôr, konkrétne 23. augusta.

Aké sú ceny Disney+ a konkurencie na Slovensku?

Predplatné Disney+  na Slovensku je nastavené na 7,99 eur mesačne. Pokiaľ sa zákazník rozhodne predplatiť si službu na celý rok, zaplatí 79,90 eur, čiže ušetrí 15,98 eur. Konkurenčný Netflix stojí 7,99 eur za základné predplatné, 9,99 eur za štandardné predplatné a 11,99 eur za prémiové predplatné.

Základné predplatné je určené len pre jedného používateľa a ponúka videá len v 480p rozlíšení. V prípade štandardného je to HD rozlíšenie pre 2 používateľov a prémiovom 4K rozlíšenie pre 4 používateľov. HBO Max má na Slovensku jednotné predplatné za 6,99 eur mesačne. Ešte lacnejšia je na Slovensku služba Apple TV+, ktorá stojí 4,99 eur mesačne.

Náš tip
Telekom rozšíril 5G sieť na východe Slovenska. Pribudli nové oblasti s pokrytím
11.8.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+