MojAndroid

Americký gigant Google podľa informácií z webu Engadget zrejme pracuje na softvéri, ktorý je schopný zdetegovať prítomnosť cudzieho lokalizátora Apple AirTag v blízkosti Android zariadenia. Takýto krok rozhodne poteší a eliminuje nutnosť inštalovať dodatočnú aplikáciu.

Okolité lokalizátory Apple AirTag v budúcnosti odhalia aj Android smartfóny

Spoločnosť Apple predstavila svoj AirTag v apríli minulého roka. Každý si však uvedomuje aj riziko, že pomocou lokalizátorov stratených vecí je možné špehovať i osoby. To si Apple uvedomuje a iPhony upozornia na prítomnosť cudzieho AirTagu v blízkosti dobu dlhšiu ako 24 hodín. Neskôr predstavil aj aplikáciu pre Android zariadenia, ktorá má mať podobný princíp, no nie je ani z ďaleka tak spoľahlivá, ako funkcia v iOS.

Apple AirTag
Apple AirTag | Zdroj: CNET.com

Taktiež je nutné podotknúť, že vyhľadávanie AirTagov je nutné spustiť ručne. Vývojári v Google údajne začali pracovať na vlastnom riešení pre detekciu tohto Bluetooth lokalizátora. Detekcia má prebiehať cez Služby Google Play.

Ak budete sledovaní cudzím AirTagom, systém to bude vedieť natívne zistiť a upozorní vás na to bez nutnosti inštalácie aplikácie. Dôkazom je prítomnosť kódu, ktorý referuje nielen na AirTagy, ale aj na produkt značky Tile, ktorý má podobný princíp. Očakávame, že sa viac informácií dozvieme na udalosti Google I/O 2022, ktorá ma prebehnúť už v máji.

Náš tip
Toto je 14 najlepších spôsobov, ako zrýchliť váš Android smartfón

31.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+