MojAndroid

AirTag od Apple je malý čip, ktorý slúži na nájdenie stratených vecí. Samozrejme, najprv ho musíte na danú vec, pri ktorej je veľká pravdepodobnosť na stratu, umiestniť. Následne viete danú vec vyhľadať cez Find My službu od Apple. Na Androide táto podpora síce nie je, ale Apple vydal aplikáciu, ktorou chce chrániť aj používateľov Androidu. AirTagy totiž môžu byť zneužité na sledovanie ľudí. Správu priniesol portál Android Community.

AirTagy môžu byť zneužité na nekalé účely

V Amerike sa vyskytli prípady, kedy zlodeji použili AirTag na sledovanie auta, ktoré následne ukradli u majiteľa doma. Boli aj prípady, kedy AirTagy ľudia zneužili na sledovanie svojich partnerov či cudzích ľudí.  Apple si je toho vedomý a tak vydal aplikáciu Tracker Detect, ktorá dokáže identifikovať Find My zariadenia vo vašom okolí. Môže ísť aj o Apple Watch, slúchadlá AirPods a iné, ale primárne je to zamerané práve na AirTagy.

Tracker Detect odhalí AirTagy v okolí
Tracker Detect odhalí AirTagy v okolí | Zdroj: Androidcommunity.com

Po nainštalovaní aplikácia začne skenovať vaše okolie, a ak nájde kompatibilné zariadenie, napíše “Unknown” a čas, kedy zariadenie objavilo. Ak bude toto zariadenie vo vašom okolí viac než 10 minút, aplikácia vám umožní spustiť zvuk na danom zariadení, aby ste ho našli. Následne máte možnosť ho rozobrať – deaktivovať, ak ide o AirTag. Aplikácia vám k tomu poskytne stručný návod.

Tracker Detect však dokáže detegovať len zariadenie, ktoré je oddelené od svojho majiteľa. Teda nejde o plnohodnotnú aplikáciu na využívanie AirTagov. Ak chcete manažovať svoj AirTag, potrebujete iPhone.

Ak však chcete byť v bezpečí, môžete využiť aplikáciu z Obchodu Play:

Tracker-Erkennung
Tracker-Erkennung
Developer: Apple
Price: Free
  • Tracker-Erkennung Screenshot
  • Tracker-Erkennung Screenshot
  • Tracker-Erkennung Screenshot
  • Tracker-Erkennung Screenshot
  • Tracker-Erkennung Screenshot
  • Tracker-Erkennung Screenshot

Náš tip
Prvý rok 5G v Telekome. Rozširovanie pokrytia, podporované smartfóny a roaming

15.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+