MojAndroid

Apple AirTags je rovnako ako Samsung SmartTags jednoduchým sledovacím príslušenstvom, ktoré slúži na vyhľadávanie stratených vecí. Podľa portálu CNET teraz dostáva aktualizáciu, ktorá opravuje kritizovaný bezpečnostný problém spojený s ochranou súkromia. Spoločnosť zároveň Apple potvrdila príchod Android aplikácie pre tento užitočný prívesok.

Aktualizácia skráti interval upozorňovania na stratený prívesok

Apple AirTag stačí majiteľovi pripojiť k predmetu, ktorý nechce stratiť, a cez bezdrôtové spojenia s blízkymi iOS zariadeniami potom dokáže zistiť jeho polohu aj na veľkú vzdialenosť. Prívesok na seba po vzdialení sa od majiteľovho smartfónu Apple iPhone. Doteraz dokázal upozorňoval zvukom ešte po troch dňoch v pravidelných intervaloch. To samozrejme nemusí ujsť pozornosti cudzích osôb.

Apple AirTag | Foto: CNET.com

Teraz sa však kvôli bezpečnosti rozhodla spoločnosť Apple tento interval skrátiť. Po najnovšej aktualizácii začne prívesok vydávať zvuk kedykoľvek v rozpätí 8 až 24 hodín a tento interval má byť úplne náhodný. Najnovšiu verziu softvéru si prívesok stiahne automaticky, keď sa bude nachádzať v blízkosti spárovaného smartfónu Apple iPhone.

AirTag dostane Android aplikáciu s obmedzenými funkciami

Apple AirTag v súčasnosti oficiálne podporuje platformu Android a umožňuje komunikáciu s Android zariadeniami. Napriek tomu, že pre spoločnosť Apple je Android konkurenčným systémom, tak sa údajne čoskoro chystá vydať oficiálnu aplikáciu práve pre túto platformu. Podľa portálu CNET by mala ponúknuť možnosť hľadania strateného AirTagu a poslúži aj pre vyhľadávanie cudzích AirTagov.

Súčasťou aplikácie má byť aj detekčná funkcia, ktorá by mala odhaliť, či náhodou nemáte pri sebe cudzí AirTag ako sledovacie zariadenie. Možnosť sledovania iných ľudí pomocou prívesku Apple AirTag býva často kritizovaná bezpečnostnými expertmi. Niekto by vám mohol napríklad vložiť AirTag do batohu alebo bundy a následne vás poľahky sledovať. Aplikácia by preto mala na blízku prítomnosť cudzieho AirTagu upozorniť.

Náš tip
Séria Samsung Galaxy S10 sa dočkala júnovej bezpečnostnej aktualizácie
8.6.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+