MojAndroid

Nie je žiadnou novinkou, že medzi najdrahšie a často aj najčastejšie požadované služby mobilných operátorov patria dáta. Aj preto nájdeme v ponuke slovenských operátorov špeciálne dátové balíčky, ktoré sú čoraz populárnejšie. Nižšie sme si pre vás pripravili porovnanie relatívne dostupných dátových paušálov od slovenských operátorov, kde môžete vidieť hlavné rozdiely medzi jednotlivými produktmi.

Náš tip
4ka predstavuje nové paušály SLOBODA, najlacnejší stojí 5 eur

Štyria operátori, štyri rôzne ponuky

Ako vidíte, neporovnávali sme všetky ponúkané dátové paušály, ale iba tie ktoré stoja zhruba 15 EUR mesačne. Z ponuky štyroch slovenských operátorov iba Telekom neponúka štandardný paušál, ktorý by bol zameraný na dáta, ale zároveň ponúkal aj hlasové služby. Preto sme do porovnania zaradili trošku drahší Mobilný Internet M, a to aj z toho dôvodu, že v prípade týchto dátových paušálov je možné, že ich chce zákazník využívať súčasne so svojou primárnou kartou a nikdy prostredníctvom nich nebude chcieť volať či posielať správy.

Ako obyčajne, ani teraz z porovnania nevyplýva jednoznačný víťaz. Každý balíček má niečo do seba a podľa očakávania platí, že ak máte dobré pokrytie 4G sieťou od 4ky v mieste, kde bývate a kde sa najčastejšie pohybujete, ponuka najmladšieho operátora je pre vás ako stvorená. Za 12 EUR tu totiž dostanete prakticky neobmedzené množstvo dát v sieti 4ky, ale aj 1 GB dát, ktorý teraz už využijete takmer kdekoľvek na Slovensku vďaka pokrytiu 3G sieťou od Orange, ktorú využíva aj 4ka.

Niečo sa porovnať dá, niečo závisí od preferencií zákazníkov

15-eurové dátové balíčky od O2 a Orange sú pomerne porovnateľné. O2 síce má viac dát, ale prípadný doplatok je drahší ako v Orange a tiež sa tu vzťahujú mierne obmedzenia na využívanie dát v EÚ. Telekom zasa ponúka slušný balíček dát, vhodný ako spomínaná sekundárna dátová karta, no v tomto porovnaní má jednoznačne najdrahšie dáta po prečerpaní základného balíčka.

Ktorý z týchto paušálov by ste si vybrali vy a prečo? Hlasujte v ankete a dajte nám vedieť v diskusii pod článkom aj v prípade, že niektorý z produktov aktívne používate.

Balíček ktorého operátora vás oslovil najviac?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
24.3.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+