MojAndroid

Spoločnosť Creative Technology Ltd má pre vývojárov zaujímavú správu. Umožní im slobodne prispôsobovať, animovať a synchronizovať svoje osvetlenia. Oznámila totiž, že spúšťa nový Aurora Reactive SDK. Je to nástroj, ktorý efektívne zmení systém reaktívneho osvetlenia Aurora v produktoch Sound BlasterX na otvorenú platformu. Vývojári to budú môcť využiť na 16,8 miliónoch farieb reaktívneho systému osvetlenia Aurora, ktoré sa v súčastnosti nachádzajú na zariadeniach Sound BlasterX Katana, Vanguard K08, Siege M04 a Kratos S5.

Vývojári tretích strán naprogramujú RGB hardvér v Creative Sound BlasterX pomocou aplikačného programovacieho rozhrania Aurora Reactive SDK. Súbor SDK bude obsahovať vzorové kódy, knižnicu API a dokumentáciu. Tá umožní začať dokonca aj začínajúcim programátorom.

Balík SDK obsahuje aj funkciu Aurora Unity, ktorá synchronizuje správanie systému reaktívneho osvetlenia v podporovaných produktoch Sound BlasterX. To ponúkne vývojárom napríklad možnosť vytvoriť ekosystém pozostávajúci z rôznych produktov fungujúcich v oblasti osvetlenia ako jeden celok – napríklad, ak sa hráč v hre zraní, osvetlenie sa zmení na červenú. Ak na hráča útočia nepriatelia, svetlo môže nadobudnúť oranžovú farbu, pulzuje odlivom a prílivom svetla pri hľadaní nepriateľa a podobne. Možností je fakt nekonečno.

Vývojári SDK, ktorí sa do výzvy zaregistrujú budú dostávať mesačné aktualizácie výkonnosti s vylepšenými vlastnosťami a funkciami, ako aj vývojovú podporu od spoločnosti Creative. Vývojári si môžu stiahnuť beta verziu Aurora Reactive SDK na stránke BlasterX.com/AuroraSDK.

Kompatibilita Aurora Reactive SDK

Aurora Reactive SDK funguje so svetelným systémom Aurora Reactive týchto produktov:

  • Sound BlasterX Katana – podmonitorový audio systém
  • Sound BlasterX Vanguard K08 mechanická hráčska klávesnica
  • Sound BlasterX Siege M04 presná hráčska myš
  • Sound Blaster AE-5 PCIe DAC so slúchadlovým zosilňovačom
  • Sound BlasterX Kratos S5 2.1 USB hráčske reproduktory

Požiadavky

  • Windows® 7 a vyššie (32-bit and 64-bit) – pre optimálny výkon je odporúčaný Windows 10 (64-bit)
  • C++ programovací jazyk

Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+