MojAndroid

Spoločnosť Creative Technology Ltd. dnes oznámila, že jej oceňovaný zvukový systém pod monitor – Sound BlasterX Katana odteraz podporuje aj USB Audio pripojenie so všetkými variantmi konzoly Sony PS4.

Sound BlasterX Katana má jeden rok

Ešte minulý rok na výstave IFA predstavil Creative túto novú generáciu herných reproduktorov z pro-gamingovej série Sound BlasterX – Sound BlasterX Katana. Bol to svetovo prvý zvukový systém pod monitor, ktorý prišiel s najvýkonnejším viacjadrovým DSP Creative procesorom, ktorý funguje ako high-endová zvuková karta Sound Blaster/DAC. Tá poskytuje zvuk vo vysokom rozlíšení 24-bit pre bezstratový, miestnoť vyplňujúci zvuk. Zosilnená konštrukcia, ktorá je poháňaná 5-meničmi zahŕňa 2 do hora smerujúce stredobasové meniče, 2 výškové reproduktory s vysokým zdvihom a ďalekosiahly subwoofer, každý samostatne poháňaný DSP riadeným zosilňovačom pre presnú reprodukciu zvuku a každej časti zvukového spektra.

 

BlasterX Acoustic Engine

Začlenením technológie BlasterX Acoustic Engine a Dolby Digital 5.1 dekódera tak Sound BlasterX Katana poskytuje užívateľom pohlcujúci zvuk pre filmy a hry. Elegantný zvukový systém zostrojený z brúseného hliníka je tiež vybavený programovateľným systémom osvetlenia Aurora Reactive so 16.8 miliónmi farieb.

Herné reproduktory Sound BlasterX prichádzajú s technológiou BlasterX Acoustic Engine, ktorá umožňuje hráčom prispôsobiť si zvuk podľa požadovanej hry, ktorú práve hrajú. Je navrhnutá tak, aby inteligentne znižovala rozptyl a zvyšovala podstatné akustické detaily v hrách, čím dáva hráčom ďalšiu výhodu. Sound BlasterX Katana bude dostupný od Novembra 2016 za odporúčanú maloobchodnú cenu 299.99 EUR.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Aktualizovaná podpora umožňuje užívateľom PS4 vychutnať si filmový zvuk, celý herný obsah z Katany cez USB, vrátane populárnych titulov ako sú Uncharted: The Lost Legacy a Horizon: Zero Dawn, ako aj veľmi očakávané najnovšie tituly ako  Star Wars Battlefront 2, Call of Duty WWII, NBA 2K18 a Destiny 2.

Prichádza vylepšenie komunikácie v hre

Okrem toho si užívatelia môžu vychutnať vylepšenú komunikáciu v hre, ktorá im umožní vychutnať si kompletnú sadu technológií redukcie šumu a hlasových morfingov vďaka zabudovanému procesoru Sound Blaster. Predtým sa používatelia Katany mohli pripojiť k svojej konzole PS4 iba cez optický kábel so samostatným mikrofónnym pripojením k ovládaču PS4 – to všetko bez výhody zníženia šumu a vylepšenia morfingu hlasu. Užívatelia sa tiež môžu tešiť na prístup k týmto technológiám, aj keď je Katana pripojená k PS4 zo svojho smartfónu alebo tabletu, platí aj pre iOS aj Android, s aktualizovanou verziou aplikácie Sound Blaster Connect, ktorej vydanie je naplánované do konca októbra 2017 v obchodoch App Store a Google Play.

Podpora USB Audia je mimoriadne výhodná aj pre užívateľov najnovšej konzoly Sony PS4 Slim, ktorá využíva digitálny zvuk. S podporou USB Audia si nebudú musieť užívatelia PS4 Slim zakúpiť osobitný optický adaptér, aby si mohli vyhutnať digitálny zvuk cez Katanu.

Zdroj: Tlačová správa

27.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+