MojAndroid

Na výstave IFA 2017 sme mali možnosť zúčastniť sa krátkej demonštrácie možností nového zaujímavého reproduktora od spoločnosti Creative. Išlo o zariadenie Creative Nova.

Creative Nova je presnejšie bezdrôtovový inteligentný reproduktor, ktorý je možné pripojiť k WiFi. Vďaka tomu sa stáva nástrojom, ktorý môžete pomocou zabudovaného mikrofónu využívať aj na hlasové vyhľadávanie, či priamo cezeň streamovať hudbu z najznámejších služieb. Reproduktor má zabudovaného hlasového asistenta Alexu, ale po spárovaní s vaším smartfónom komunikuje aj prostredníctvom Google asistenta či Siri.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Zariadenie môžete ovládať cez prepracovanú aplikáciu, kde máte zároveň ďalšie pokročilé nastavenia. Napríklad aj farbu ambientného svetla, ktoré reproduktor vyžaruje. Nova sa dokáže prispôsobiť farebným tónom aj vašej nálade – vie svietiť až 16,8 miliónom farieb.

Okrem aplikácie však na ovládanie Creative Nova slúžia aj klasické analógové tlačidlá na vrchu reproduktora.

Zariadenie je vybavené dvoma reproduktormi s ďalekým dosahom. Nova je postavená na malých “nožičkách”, aby mal priestor na realizáciu výkonný subwoofer na spodnej strane zariadenia. Okem toho sú tu ešte dva basové radiátory.

Atraktívnou pridanou hodnotou zariadenia je fakt, že je vode a prachu odolný podľa špecifikácie IP55. Výrobca ho dokonca nazýva SPA reproduktorom, ktorý si môžete vziať aj do vlhkého prostredia či smelo k bazénu a na turistiku. Má v sebe zabudovaný MP3 prehrávač, takže hudbu si prehráte napríklad aj z microSD karty, ktorá sa sem dá vložiť.

Creative Nova je možné navyše spojiť s ďalšími reproduktormi a pomocou aplikácie sa stane súčasťou smart domácnosti. Reproduktor síce obsahuje sieťové napájanie, no tiež disponuje vstavanou batériou s kapacitou 8800 mAh a podľa slov výrobcu dokáže prehrávať až 8 hodín hudby. Reproduktor prichádza v dvoch farebných prevedeniach – v sivej a retro farebnej kombinácii.

Cena tohto zariadenia u nás zatiaľ nebola oznámená.

Za pozvanie na výstavu IFA ďakujeme spoločnostiam Lenovo a Samsung. 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+