MojAndroid

Za nami je opäť ďalší týždeň, počas ktorého sa toho vo svete technológií a Androidu udialo veľa. Blížia sa Vianoce, výrobcovia predstavujú novinky a november sa niesol aj v duchu aktualizácií na operačný systém Android 14. Toto je súhrn toho najdôležitejšieho, čo by ste nemali prehliadnuť.

Súťaž o smartfón v hodnote 500 € a ďalšie ceny

Portál MôjAndroid.sk v spolupráci so spoločnosťou ESET spustil súťaž o zaujímavé ceny. Tou hlavnou je smartfón v hodnote 500 eur. Stačí správne odpovedať na tri súťažné otázky a výhra môže byť vaša.

Telefóny aktualizované na Android 14

Vlna aktualizácií na najnovší operačný systém Android 14 sa rozbehla naplno. Posledné dni bol aktívny najmä Samsung, ktorý priniesol update pre viacero svojich modelov. Nezaostávajú ale ani iní výrobcovia:

Legendárne ulož.to dostalo dýku do chrbta

Napriek množstvu streamovacích služieb, ktoré sa v posledných rokoch objavili, zostalo veľa Slovákov pri bezplatnom sťahovaní filmov a seriálov z torrentov a rôznych internetových úložísk. Najčastejšou možnosťou je české cloudové úložisko Ulož.to. Bohužiaľ, táto možnosť podľa vyjadrenia samotnej služby od budúceho mesiaca skončí.

Známy youtuber priniesol rebríček najlepších smartfónov roka

Ako každý rok, tak aj tento sa udeľujú rôzne ceny za najlepšie smartfóny tohto roka. Udeľujú ich najprestížnejší novinári, ale aj rôzne združenia či známe osobnosti. Jednou takou osobnosťou je aj Mrwhosetheboss, ktorý je známy najmä svojimi videami na YouTube. V nich sa venuje najmä testovaniu technológií od rôznych gadgetov po smartfóny či notebooky.

Redmi a Lamborghini spolupracovali a teraz prinášajú smartfón

Rozdiel medzi špeciálnou edíciou a bežným K70 Pro spočíva v troch veciach a dizajn je prvým z nich. Tvar a farby odkazujú na ostré línie luxusného automobilu Lamborghini. Modul fotoaparátu na zadnej strane nie je obdĺžnik, ale obrátený konvexný päťuholník. Pod modulom je imitácia kapoty automobilu s karbónovým dizajnom v zelenej alebo žltej farbe. Druhá zmena sa týka softvéru.

Spotify prinieslo používateľom každoročné zhrnutie ich najobľúbenejšej hudby

S koncom roka 2023 prináša streamovacia služba Spotify svoj ročný sumár pod názvom Spotify Wrapped pre rok 2023. Ak Spotify používate, stačí otvoriť aplikáciu. Zhrnutie je pripravené automaticky v rozhraní používateľa. Spotify Wrapped 2023 zakladá svoj prehľad na vašich preferenciách na Spotify za posledný rok.

3.12.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+