MojAndroid

Výrobcovia smartfónov sa v tomto čase predbiehajú, kto prinesie najnovší operačný systém Android 14 na svoje smartfóny ako prvý. Najviac sa to darí Samsungu, ale snažia sa aj ostatní. Výnimkou nie je ani OnePlus, ktorý teraz prichádza s aktualizáciou pre OnePlus 10 Pro. Tento smartfón dostáva najnovší operačný systém spoločne s nadstavbou OxygenOS 14. Informáciu priniesol portál Android Authority.

Nemali by ste prehliadnuť:

Zdroj uvádza, že prítomnosť aktualizácie potvrdzujú používatelia z Indie a jej označenie je NE2211_14.0.0.202(EX01). Tieto softvérové označenia sa však v prípade OnePlus zvyknú meniť, takže prípadné slovenské bude pravdepodobne trochu iné. Očakávame, že v najbližších dňoch sa dostane aj do ďalších krajín, vrátane Slovenska. Ak ste už aktualizáciu dostali, nezabudnite nás o tom informovať v komentároch pod týmto článkom.

OnePlus 10 Pro
OnePlus 10 Pro

Zaujímavé je, že aktualizácia nie je príliš veľká. Zatiaľ čo v prípade konkurencie zaberá niekoľko gigabajtov (2 a viac), tu ide len o update s veľkosťou menej ako 800 MB. Aj napriek tomu odporúčame jej stiahnutie cez Wi-Fi, pokiaľ nemáte dostatočne veľký dátový balík u svojho operátora.

Aktualizuje aj konkurencia

Na Android 14 stihlo svoje smartfóny aktualizovať už viacero výrobcov. Najaktívnejší je Samsung, ktorý už systém ponúka aj pre staršie vlajkové lode a smartfóny nižších tried. Svoje aktuálne vlajkové modely aktualizovalo aj Xiaomi. Sony sa už pustilo aj do aktualizácií strednej triedy. HONOR zase spustil beta program Androidu 14 pre vybrané zariadenia.

Náš tip
NAY Android Roka 2023: Predstavujeme kategóriu Inovácia
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
30.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+