MojAndroid

Vlajková loď OnePlus 10 Pro síce bola na čínskom trhu predstavená pred niekoľkými mesiacmi, ale jej globálna verzia bola uvedená len nedávno. Fotoaparát smartfónu teraz dôkladne otestovali experti z portálu DxOMark. Napriek svojím kvalitám však v teste zaostal za priamou konkurenciou.

OnePlus 10 Pro zaostal aj za minuloročnými vlajkovými modelmi

Záver testu fotoaparátu OnePlus 10 Pro je, že smartfón má niekoľko múch, ktoré mu bránia vyrovnať sa súčasnej priamej konkurencii. Jeho fotoaparát získal v globálnom hodnotení DxOMark až 27. miesto, hneď za fotoaparátmi Xiaomi Mi 10 Pro, Mi 11 Pro, vivo X60 Pro+ a Apple iPhone 12 Pro. Všetky menované modely sú pritom rok staré vlajkové lode.

Hodnotenie fotoaparátu OnePlus 10 Pro | Zdroj: DxOMark.com

Najviditeľnejšie nedostatky, na ktoré DxOMark poukázal, sú farebné artefakty s ružovkastým nádychom a problémy s vyvážením bielej pri slabšom osvetlení. Na fotografiách sa objavujú duchovia a fúzne artefakty. Portál spomína aj podpriemerný výkon ultra-širokouhlého fotoaparátu. Paradoxom je tiež, že video má za jasného svetlá chudšie detaily.

Fotoaparát má samozrejme aj kladné stránky

Fotoaparát má samozrejme aj kladné stránky. Experti z DxOMark napríklad zistili, že dynamický rozsah počas dňa a v interiéri je výborný a rovnako aj detaily. Majitelia smartfónu nebudú mať problém so šumom a kvalitné snímky poskytuje aj teleobjektív. Videá pri slabom osvetlení navyše ukazujú značné množstvo jemných detailov a majú efektívnu stabilizáciu.

OnePlus 10 Pro
OnePlus 10 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Fotoaparát testovaného smartfónu využíva 48 MP primárny snímač s optickou stabilizáciou obrazu a svetelnosťou f/1.8. Dopĺňajú ho 50 MP ultra-širokouhlý snímač (150-stupňový uhol záberu), 8 MP teleobjektív s OIS a 3,3x optickým zoomom a 2 MP monochromatický snímač. Pre selfie fotografie je k dispozícii 32 MP selfie fotoaparát so svetelnosťou f/2.2.

Náš tip
Legendárny Warcraft sa už tento týždeň dočká predstavenia svojej mobilnej verzie

 

 

 

1.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+