MojAndroid

Smartfóny sa v posledných rokoch dočkali viacerých mobilných verzií alebo dokonca portov legendárnych PC a konzolových hier. Ďalšou v poradí by mala byť aj slávna séria Warcraft, ktorej mobilná verzia bude podľa portálu Engadget predstavená už tento týždeň.

Oficiálne predstavenie už v utorok

História hernej série Warcraft sa datuje ešte od 90. rokov, kedy bola vydaná prvá realtime stratégia z tohto fantasy prostredia. V ňom proti sebe bojujú ľudia, elfovia a orkovia. Hra sa neskôr dočkala dvoch pokračovaní a ešte úspešnejšej MMORPG onliny hry World of Warcraft. Na motívy hry bol v roku 2018 dokonca natočený film s rozpočtom 160 miliónov dolárov.

Za sériou hier stojí herné štúdio Blizzard, ktoré začiatkom roku kúpil americký softvérový gigant Microsoft za takmer 70 miliónov dolárov.  A práve Blizzard teraz láka na odhalenie novej mobilnej hry zo sveta Warcraftu. K oficiálnemu predstaveniu má dôjsť v utorok 3. mája o 19. hodine nášho času. Bohužiaľ o chystanom projekte nevieme prakticky nič.

Novinár Jason Schreir však tvrdí, že Blizzard na mobilnej hre pracuje už niekoľko rokov v špeciálnom oddelení. A Podľa jeho zdrojov zvnútra spoločnosti by mala nová hra stať skutočne za to. Či bude hra realtime stratégiou, akčnou hrou alebo platformovkou, ale nevie povedať ani on.

Blizzard pôvodne pracoval aj na Warcraft hre v štýle Pokémon Go

Najmenej pravdepodobnou možnosťou je, že mobilná verzia bude online MMORPG hrou v štýle World of Warcraft. V minulosti sa tiež písalo o vývoji mobilnej hry z prostredia Warcraftu v rozšírenej realite v štýle Pokémon Go. Tento projekt mal byť však podľa viacerých zdrojov zrušený. Na viac informácií si tak musíme ešte pár dni počkať.

Náš tip
Odpoveď na: If online video streaming not working on Phone?

 

 

1.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+