MojAndroid

Bývalá vlajková séria Samsung Galaxy S21 je ďalšou v rade, ktorá dostáva aktualizáciu na Android 14 s nadstavbou One UI 6.0. Používatelia hlásia príchod aktualizácií so stabilnými verziami softvéru, informuje web SamMobile.

Naši čitatelia nás už informovali o tom, že aj ich zariadenia zo série Galaxy S21 už začali dostávať aktualizáciu, takže by mala byť dostupná aj pre to vaše. Ak vám ju smartfón neponúkol automaticky, skúste ju vyhľadať v nastaveniach.

galaxy s21 ultra android 14
Samsung Galaxy S21 Ultra a Android 14 | Zdroj: čitateľ Michal

Rad Samsung Galaxy S21 sa dočkal systému Android 14

Najnovší operačný systém Android 14 a grafické rozhranie One UI 6.0 majú nasmerované k modelom Galaxy S21, Galaxy S21+ a Galaxy S21 Ultra. Označenie firmvéru je známe ako G99xBXXU9FWK2. Dostupnosť je hlásená od používateľov z viacerých krajín Európy. Podľa dostupných informácií ju najskôr zaregistrovali Švajčiari.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Samsung Galaxy S21 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Samsung Galaxy S23 Ultra

Inštalačný balík má veľkosť 2,28 GB, takže na jeho stiahnutie určite odporúčame použiť bezplatnú Wi-Fi sieť a predpokladu, že máte obmedzenejší počet dostupných mobilných dát. Telefón by vás mal na dostupnosť aktualizácie upozorniť automaticky. Skontrolovať si to však viete aj manuálne v nastaveniach, konkrétnejšie v sekcii softvérových aktualizácií. V komentároch pod článkom nás môžete informovať, či ste túto veľkú aktualizáciu dostali aj na váš konkrétny kus.

Samsung Galaxy S21+
Samsung Galaxy S21+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aktualizácie u konkurencie

So šírením Androidu 14 sa najviac darí spoločnosti Samsung (keď odmyslíme Google a jeho Pixely). Vlajkové lode značky HONOR dostali aktualizáciu s novými funkciami. To isté platí aj pre vlajkový smartfón od firmy Huawei. Ďalej stojí za zmienku stredná trieda od japonského giganta Sony, ktorá dostala aktualizáciu na Android 14. Ako prvý ju však dostal tento top model značky.

Náš tip
SAMSUNG.SK PRINÁŠA AKCIU ROKA! Exkluzívna 50 % zľava na druhý produkt

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
30.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+