MojAndroid

Aplikácia Clubhouse vniesla do segmentu komunikačných aplikácií nový vietor. Pred časom sa dostala konečne aj na smartfóny so systémom Android, no medzičasom je vzniká veľký zástup priamych konkurentov.

So svojim podaním na niekdajší fenomén prišiel Facebook, Twitter, Xiaomi a najnovšie sa pripája aj Spotify. Novinka s názvom Spotify Greenroom slúži na hlasovú komunikáciu medzi viacerými používateľmi, ktorí sú pripojení v rovnakej miestnosti. Inšpirácia sociálnou sieťou Clubhouse je nesporná a nie je náhodná.

Dostupná aj pre Slovensko

Spotify na svojom blogu informuje, že aplikácia Spotify Greenroom je dostupná pre platformy iOS a Android, pričom stiahnuť si ju môžu používatelia zo 135 krajín sveta. Slovensko medzi nimi nechýba, takže si ju môžete vyskúšať aj vy. Treba myslieť na to, že sa stále nachádza vo fáze predbežného prístupu, preto sa môžu objaviť chyby a rôzne nedostatky.

Aplikácia je cielená primárne na používateľov služby Spotify, čo znamená, že sa do nej môžu prihlásiť svojim existujúcim kontom, cez ktoré zvyknú počúvať hudbu. Chatovacie miestnosti pre živý rozhovor je možné vytvárať, prípadne sa môžete pripojiť do niektorých z už vytvorených možností.

Spotify avizuje, že novej platforme bude venovať náležitú pozornosť a postupom času ju bude vylepšovať o nové možnosti. Aplikácia Spotify Greenroom je dostupná bezplatne. Je vytvorená na základoch staršej aplikácie Locker Room, ktorú koncom marca Spotify získalo v rámci akvizície spoločnosti Betty Labs.

Potrebuje kvalitný obsah

To či novinka na trhu uspeje je zatiaľ samozrejme otázne. Šancu na to určite má. Spotify používa približne 356 miliónov ľudí z celého sveta, a každý z nich môže používať aj Greenhouse. Aktívne, pre vytváranie obsahu, alebo pasívne pre jeho konzumáciu.

Celé to stojí a padá na tom, či ľudia nájdu dostatok zaujímavého a kvalitného obsahu. V prípade Spotify by to nemal byť príliš veľký problém. Spoločnosť je známa tým, že neváha investovať do exkluzívnych zmlúv. Navyše už teraz do pozornosti dáva fond “Creator Fund” na podporu tvorcov obsahu.

Spotify Live
Spotify Live
Developer: Spotify AB
Price: Free
  • Spotify Live Screenshot
  • Spotify Live Screenshot
  • Spotify Live Screenshot
  • Spotify Live Screenshot

Náš tip
Spotify opäť zdražuje obľúbené predplatné

17.6.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+