MojAndroid

Na Android si môžete stiahnuť veľké množstvo emulátorov rôznych herných konzol. Či už ide o PlayStation 1, PlayStation 2, PSP, konzoly od Nintenda a podobne. Tentokrát sa však v Google Play objavil známy emulátor Citra pre hry z Nintendo 3DS.

Emulátor Citra totiž nie je žiadnou novinkou. Medzi komunitou je známy už niekoľko rokov, no výnimočný je práve fakt, že sa objavil v ponuke Google Play Store. Pôvodne totiž vyšiel na PC, kde je veľmi obľúbený, no komunita fanúšikov sa ho rozhodla priniesť aj na Android. Vývojári PC verzie sa nakoniec spojili s autormi neoficiálneho portu a spoločne priniesli oficiálnu verziu pre zariadenia s operačným systémom Android.

Aj napriek tomu, že ide o oficiálnu verziu aplikácie, ešte nejde o plnohodnotný stabilný build, ale iba o “early access”. Aj v predbežnom prístupe však ponúka zopár nových funkcií, ktoré umožňujú ešte lepšiu kompatibilitu s hrami pre Nintendo 3DS. Konkrétne ide o podporu pre Amiibo, pohybové ovládanie, mikrofón, kameru a taktiež herný gamepad a iné. Narozdiel od iných emulátorov, Citra funguje s viacerými obľúbenými hernými titulmi bez väčších problémov. Emulácia je plynulá a bez glitchov, no iba v prípade, ak spĺňate minimálne požiadavky.

V prvom rade musíte mať zariadenie aspoň s Androidom 8.0 a podporou OpenGL ES 3.2. Vývojári ďalej odporúčajú čipset Qualcomm Snapdragon 835 a lepší, avšak všeobecne má byť emulácia kvalitnejšia práve na čipsetoch od Qualcomm-u. Neznamená to teda, že Samsung Exynos či HiSilicon Kirin automaticky nebudú fungovať, no môžu sa vyskytnúť menšie problémy. Citra je dostupný na stiahnutie zadarmo, do aplikácie však autori pridali možnosť zakúpiť si špeciálne funkcie za 5 € – ide napríklad o čierny režim či vyšší stupeň filtrovania textúr pre čistejší vizuál hier.

24.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+