MojAndroid

Jeden z našich čitateľov sa pred časom v komentároch pýtal, či by sme nemohli napísať návod ako nainštalovať emulátor na PlayStation 1 hry na Android telefónoch. Ďakujeme mu touto cestou za námet na článok a prinášame návod, ako si tieto hry na svojom Android telefóne nainštalovať.

Pred tým než začneme chceme upozorniť, že celý tento proces je ešte stále trochu riskantný a sťahovanie ROM-iek nie je celkom legálne, lebo potrebujete mať licenciu (je však úplne “košér” vytvoriť si svoju vlastnú, ak na to máte prostriedky). Z týchto dôvodov neuvádzame žiadne odkazy na stiahnutie ROM ani PlayStation BIOS-u.

Krok 1: Stiahnite a nainštalujte si Android aplikáciu psx4droid. Možno budete potrebovať jedno z výkonnejších Android zariadení, ako Nexus One, HTC Desire, Samsung Galaxy S alebo Nexus S. Aplikácia psx4droid je stále vo vývoji, a teda nie je optimalizovaná pre všetky Android telefóny.

Android Market | AppBrain

Krok 2: Stiahnite si PS1 BIOS súbor “scph1001.bin”, ktorý ľahko nájdete na internete.

Krok 3: Pripravte si svoje PlayStation ROM súbory. Tu nebudeme spomínať žiadne konkrétnosti, predpokladáme, že vlastníte originálnu hru a ROM súbor ste si vytvorili ako zálohu. Pri vytváraní ROM súboru majte na pamäti, že psx4droid nedokáže rozoznať MDF súbory, tak použite jeden z formátov BIN, ISO, IMG a Eboot.

Krok 4: Pripojte svoj Android telefón k počítaču a vytvoriť nový priečinok Nazvať ho môžete ako chcete, napr. PSX alebo PlayStation.

Krok 5: Skopírujte BIOS a ROM súbory do vytvoreného priečinku, a vytvorte ďalší priečinok s názvom ROMS.
Spustite psx4droid a ťuknite na možnosť PSX BIOS file a potom nájdite adresár, ktorý ste vytvorili v kroku 4.

Krok 6: Zvoľte BIOS súbor s príponou BIN. Teraz sa vráťte o krok späť do časti “ROM Select” sekcie, prejdite do adresára vytvoreného v kroku 4 a vyberte svoj ROM súbor.

Krok 7: Spustite si svoju obľúbenú PlayStation hru :)

Tento návod je čisto informatívny a vysvetľuje ako použiť plne legálnu Android aplikáciu psx4droid. Použitím akéhokoľvek nelegálneho softvéru na seba preberáte všetky právne následky.

8.3.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+