MojAndroid

V dnešnej dobe sa fotoaparáty v smartfónoch neustále vylepšujú a najnovšie modely ponúkajú na svojom tele čoraz viac objektívov určených pre priblíženie. Aké by to bolo mať smartfón, ktorý zvládne všetky priblíženia len s jedným objektívom?

Čínska spoločnosť Oufeiguang ktorá je popredným výrobcom optoelektronických súčiastok je už k odpovedi blízko. Podarilo sa jej totižto vyvinúť fotoaparát s kontinuálnym optickým priblížením.zoom fotoaparat modul

Ako bude nový fotoaparát fungovať?

Nový fotoaparát má hrúbku len 5,9 mm. Vnútri sa nachádzajú tri skupiny šošoviek s ekvivalentnou ohniskovou vzdialenosťou. Zadná sa stará aj o automatické ostrenie. So šošovkami hýbe piezoelektrický motor. Ten zaručuje absolútnu plynulosť približovania, presnosť pohybu jednotlivých skupín šošoviek a taktiež by mal podľa informácií na portáli sparrowsnews.com zaručiť aj dlhodobú funkčnosť.

Tento typ fotoaparátu výrazne predbehol moduly podobného typu, ktoré trpeli na rôzne neduhy, ako napríklad pomalé či neplynulé približovanie. Tieto problémy sú u tohto snímača minulosťou, keďže sa to vývojárom vďaka použitým komponentom podarilo odstrániť.

zoom fotoaparat

U tohto fotoaparátu je samozrejmosťou aj automatické zaostrovanie a optická stabilizácia. Tento snímač ponúkne 3 až 7 násobný zoom, no čínsky výrobca má v pláne vyrábať aj snímače s rôznymi hodnotami.

Snímač je už oficiálne dostupný

Podľa informácií má fotoaparát za sebou úspešne zvládnuté testy a mal by byť už dostupný aj oficiálne. Výrobný tím čínskej spoločnosti Oufeiguang je údajne pripravený vytvoriť snímače aj s inými hodnotami priblíženia. Ide napríklad o snímače s 3 až 5, 5 až 8, 3,5 až 9,5 násobným priblížením s cieľom vyhovieť požiadavkám zákazníkov. Je dosť možné, že ak sa tento snímač ujme, môžeme ho očakávať aj v najnovších smartfónoch popredných výrobcov.

Náš tip
OnePlus 8 Pro: Výrobca deaktivoval kontroverznú funkciu fotoaparátu
18.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+