MojAndroid

Mobilný internetový prehliadač Google Chrome patrí medzi tie najobľúbenejšie aj vďaka tomu, že Google sa stále snaží vylepšovať užívateľský zážitok. Používa k tomu rôzne nástroje, pričom z času na čas sa v mobilnej aplikácii objavia aj úplne nové funkcie, ktoré používanie prehliadaču uľahčujú. Medzi tie patrí aj nová funkcia, ktorá výrazne zjednodušuje vyhľadávanie neznámych slov a pojmov, na ktoré narazíte počas prehliadania.

Nová funkcia pritom funguje veľmi jednoducho. Stačí, keď v texte na internetovej stránke vyznačíte slovo dlhým podržaním. V hornej časti obrazovky sa už tradične zobrazia možnosti pre kopírovanie textu a následnú prácu s ním. Novinkou je ale malý panel s logom Google v dolnej časti obrazovky, ktorý symbolizuje hľadanie. Ak kliknete na tento panel, zobrazí sa vysunuté okno, ktoré zaberá približne dve tretiny obrazovky. Na prvý pohľad ide o akýsi malý prehliadač v prehliadači, ktorý zobrazuje výsledky z Google a jednoduchým klepnutím mimo tohto okna sa vrátite späť tam, kde ste prestali. Druhou možnosťou je kliknutie na jeden z výsledkov vyhľadávania, pričom cieľová stránka sa otvorí v novej karte.

chrome-search-trick

Takto jednoducho môžete ušetriť množstvo času pri prehliadaní internetových stránok, ktoré na mobilnom zariadení ešte stále nie je také pohodlné, ako na plnohodnotnom počítači. Je ale príjemné vidieť, že vývojári mobilných prehliadačov sa snažia nedokonalosti prehliadačov odstrániť a prinášajú nové funkcie, ktoré zlepšujú celkový zážitok z používania týchto prehliadačov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Central via Gizmodo

5.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+