MojAndroid

Verzie prehliadaču Chrome Dev a Chrome Beta teraz obsahujú ukrytý nástroj na ukladanie článkov. Táto funkcia nahrádza aplikácie typu Pocket či Instapaper a umožňuje vám uložiť si článok a prečítať ho neskôr. Novinka je zatiaľ pomerne ukrytá, no veľmi jednoducho si ju môžete nechať zobraziť.

Žiaľ, ani napriek našej snahe sa nám nová funkcia v žiadnej z verzii prehliadačov nezobrazuje, no môže ísť iba o výnimku. Ako obyčajne, aj teraz zrejme Google spúšťa funkciu postupne. Pre jej aktiváciu ale stačí niekoľko jednoduchých krokov. Stačí mať nainštalovanú najnovšiu verziu aplikácie Chrome Beta alebo Chrome Dev. Ak ste v Chrome Beta, do poľa pre URL adresu zadajte chrome://flags. Zobrazí sa menu s experimentálnymi možnosťami, kde vyhľadajte pojem “read-it-later”. Podľa toho, v akom jazyku máte menu telefónu, bude niesť funkcia označenie Prečítať neskôr alebo Read it later. Stačí ju aktivovať a reštartovať prehliadač.

V menu prehliadača by sa následne mala objaviť možnosť Read it later in Chrome, resp. Keep tab in Chrome (v anglickej verzii prehliadaču). Kým prvé heslo sa zobrazí v súčasnej verzii aplikácie Chrome Beta, druhé nájdeme v Chrome Dev. V tejto verzii je funkcia v základnom nastavení aktivovaná, takže pre jej spustenie nemusíte ani absolvovať proces návštevy nastavení chrome://flags.

chrome-gif

Nám sa zatiaľ ani na jednom zariadení funkcia nezobrazila, a to aj napriek tomu, že možnosť aktivácie vidíme v nastaveniach chrome://flags. Dajte nám ale vedieť, ako ste na tom vy. Je tiež možné, že musíme jednoducho chvíľku počkať. Najväčšia pravdepodobnosť aktivácie je zrejme vo verzii aplikácie Chrome Dev. Ak sa vám ale novinka zobrazuje, podeľte sa s ostatnými čitateľmi o vaše dojmy v diskusii pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Police via Phandroid

13.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+