MojAndroid

Internetový prehliadač Chrome patrí medzi používateľmi k veľmi obľúbeným. Google ho s novšími  verziami svojho OS dokonca začal ponúkať ako natívny prehliadač, čo viedlo k jeho ďalšiemu rozšíreniu. Na počítačoch sa teší taktiež veľkej obľube, za čo vďačí aj veľkému počtu rozšírení a rôznych tzv. Chrome aplikácií. Tieto momentálne nie je možné spustiť na smartfónoch, čo by sa však už v budúcom mesiaci mohlo zmeniť. Google totižto už dlhšie vyvíja novú vrstvu “kompatibility”.

chrome pre Android

Spoločnosť odhalila svoje zámery vytvoriť nástroj na portovanie Chrome aplikácií na Android a iOS ešte v septembri. Iba nedávno však prišla na to, ako to urobiť. Použil k tomu open source nástroj Apache Cordova, ktorý umožní ovládanie funkcií mobilného zariadenia pomocou pluginov. Tieto majú nahradiť a replikovať ekvivalentné API Chrome aplikácií. Spoločnosť zatiaľ nemá pre developerov potrebný nástroj, ktorý im umožní portovanie. Ten by sa ale údajne mohol v beta verzii objaviť najskôr už v januári.

Čo to znamená pre bežného používateľa? V jednoduchosti to, že už na budúci rok by sme sa mali dočkať nových rozšírení aj pre Google Chrome na smartfónoch. Rôzne doplnkové aplikácie, či pluginy by sa mohli získavať priamo z obchodu Play.

Zdroj: verge

4.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+