MojAndroid

Výrobca odolných outdoorových a pracovných smartfónov CAT posúva ich výhody za hranicu, ktorú by sa máloktorý výrobca odvážil prekročiť. V prípade, že majiteľ telefónu CAT poškodí alebo zničí ochranné sklo Corning Gorilla Glass, či priamo displej na svojom zariadení, výrobca sa zaväzuje, že mu ho kedykoľvek počas záručnej doby bezplatne opraví alebo vymení. Akcia sa vzťahuje na každé nové, ale aj už zakúpené zariadenie CAT, ktoré sa nachádza v lehote záručnej doby. A to je skutočne niečo, čo zákazník ocení viac ako výrez v displeji.

Rozhodnutie prísť s takouto garanciou je podporené zaťažkávajúcimi skúškami každého produktu, ktorý značka CAT uvádza na trh. Napríklad vlajková loď CAT S61 sa okrem termovízie môže pochváliť vysokou odolnosťou, ktorú potvrdzuje vojenský štandard Mil-Spec 810G. Smartfón je odolný voči prachu a vode až do hĺbky troch metrov počas jednej hodiny. Zároveň má chránený displej hrubým ochranným sklom Gorilla Glass 5. Telefón je teda skonštruovaný tak, aby prežil aj náročný test pádu z výšky 1,8 metra na oceľový povrch, a to 30-krát v rôznych smeroch.

CAT si uvedomuje, že jeho zákazníci pracujú a žijú s mobilnými telefónmi v náročných podmienkach, ktoré často nepriamo testujú telefóny nad rámec ich hraníc, čo vedie k poškodeniu hardvéru. Časté a nákladné opravy alebo výmeny znamenajú, že zákazníci v konečnom dôsledku míňajú oveľa viac peňazí počas životnosti svojho zariadenia než dajú za ich počiatočnú kúpnu cenu.

Prieskum medzi 5 130 zákazníkmi zo západnej Európy ukázal, že až 34 % používateľov (či jeden z troch) poškodilo v posledných troch rokoch svoj mobil spôsobom, ktorý by v konečnom dôsledku vyžadoval veľkú opravu alebo kompletnú náhradu zariadenia. Najčastejšie došlo k poškodeniu pri jeho spadnutí alebo pri ponorení do vody.

Tieto opravy pritom nie sú lacné. Napríklad oprava displeja najnovších vlajkových lodí stojí medzi 150 eur až 360 eur, zatiaľ čo pri iných škodách (napríklad kvôli poškodeniu kvapalinou alebo vodou) sa môžu náklady na opravu vyšplhať až na 650 eur. Nehovoriac potom už o nákladoch či nepríjemnostiach spojených s poškodeným alebo nepoužiteľným telefónom.

Odolné telefóny značky CAT sú teraz vďaka bezplatnej výmene rozbitého displeja určite lákavejšie ako predtým a pre pracujúcich v drsnejších podmienkach aj možno jediným racionálnym riešením.

Náš tip
7 dní S CAT S61: Merač kvality vzduchu pre všetkých, ktorí pracujú v nebezpečnom prostredí [1. časť]
26.11.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+