MojAndroid

CAT S61. Len máloktorý telefón toho dokáže toľko, koľko dokáže najnovšia vlajková loď spoločnosti CAT. Okrem toho, že ide o skvelý smartfón z hľadiska špecifikácii, láka aj na svoje špecifické vlastnosti, ktoré ho robia ešte o čosi zaujímavejším.

No a zaujímavý môže byť hlavne pre ľudí, ktorým nie je ukradnuté to, aký vzduch vo svojej práci dýchajú. Tento top-end má totiž v sebe zabudovaný merač kvality ovzdušia, ktorý v reálnom čase prostredníctvom prehľadného grafu ukazuje, aký vzduch sa v danej miestnosti nachádza. Zabudovaný senzor totiž nepretržite meria sústredenie nečistôt, ktoré poletujú v ovzduší. Túto jedinečnú funkciu využijú najmä tí, ktorí pracujú v prašnom prostredí alebo sú v kontakte s nebezpečnými výparmi napríklad zo zvárania, ale aj maľovania či lakovania.

Ak sa teda popri vykonávaní vašej práce vzduch v miestnosti rapídnym spôsobom zhorší, tento šikovný smartfón vás na to upozorní. Jednoducho a účelne vám tak pomôže predchádzať zdravotným nepríjemnostiam, a dokonca vám môže aj zachrániť život. Už spomenutí maliari či dekoratéri však môžu využiť aj ďalšiu špecifickú funkciu tohto smartfónu, ktorou je schopnosť odmerania teploty a vlhkosti v miestnosti, v ktorej sa nachádzajú. Maliar si tak hravo dokáže pomocou CAT S61 odmerať, či je stena dostatočne suchá na to, aby na ňu natrel ďalší náter.

Klasické merače kvality vzduchu stoja spravidla cez 200 €, čo rozhodne nie je málo. Je teda nutné povedať, že tento senzor rapídne zvyšuje hodnotu smartfónu CAT S61. Ten teda môžete využiť ešte pri väčšom množstve činností, ako ste si doposiaľ vedeli čo i len predstaviť. No a samozrejmosťou je, že takéto výnimočné vlastnosti neponúka žiaden iný smartfón na svete.

Seriál s CAT S61

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou CAT.

 

1.10.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+