MojAndroid

Už vieme, že spoločnosť Samsung je gigantom na poli mobilných zariadení, s najväčším počtom predaných zariadení nielen vo štvrtom kvartáli 2012. Dnes sa však objavili zaujímavé výsledky prieskumov poradenskej spoločnosti BrandKeys, ktorá sa špecializuje na vernosť zákazníkov a poskytuje presné, psychologicky založené metriky, na predpoveď budúceho správania spotrebiteľov v rôznych kategóriách. Zo zistení 17. ročníka tzv. Customer Loyalty Engagement Index (CLEI) vyplynulo, že v kategórii smartfóny predbehol Samsung spoločnosť Apple a stal sa tak najlojálnejšou značkou pre spotrebiteľov. Na treťom mieste sa umiestnila značka LG a Sony, spolu s Nokiou remizovali na štvrtej priečke

BrandKeys Samsung predbehol Apple

Renomovaná poradenská spoločnosť Brand Keys, s deviatimi pobočkami po celom svete, ponúka veľmi impozantný zoznam klientov. Výsledky prieskumov totižto pochádzajú od 39 000 ľudí, čo by sa podľa portálu VentureBeat dalo zovšeobecniť na celú populáciu Spojených štátov, s takmer 95% dôverou. Robert Passikoff, prezident spoločnosti Brand Keys uviedol: “Toto je prvý rok, čo Samsung porazil Apple v smartfónoch. Keď bol Apple číslom jedna, každý povedal, ‘No jasne, je to predsa Apple’. Ale faktom je, že Samsung mal vždy väčší podiel na trhu.

V segmente prenosných počítačov, kde Apple nejakú tú dobu kraľoval, sa tentokrát veľmi tesne umiestnil spolu so Samsungom. Na treťom mieste najvernejších zákazníkov sa umiestnil ASUS, so spoločnosťami Toshiba a Sony priamo v jeho pätách.

Brand Keys Samsung prekonal apple

Zdroj: androidauthority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+