MojAndroid

Každá jedna technológia má svoje medzery. Kto má nekalé zámery, dokáže ich veľmi rýchlo využiť a dostať sa k citlivým dátam. Podobne je to aj v prípade známeho Bluetooth, ktorý zjavne nie je taký bezpečný, ako by ste si mohli myslieť. Ako je to v skutočnosti?

Dôležité je dostatočné šifrovanie

Bluetooth je pomerne dobre zabezpečený, ale má to svoje muchy. Funguje na jednoduchom princípe. V momente, keď sa k sebe pripoja dve zariadenia, vytvoria si nový šifrovací kľúč. Samotný hacker už nemá veľkú šancu dostať sa sem v momente, keď sú zariadenia spojené. Téme sa venoval web The Verge.

bluetooth zraniteľnosť
Útok sa nemôže dotknúť ani Bluetooth Low Energy, ktorý využíva väčšina inteligentného príslušenstva

Musí preto vystihnúť moment, keď zariadenia vytvárajú šifrovanie. V tomto štádiu ich donúti vytvoriť slabé šifrovanie. Čím menej znakov je v ňom použitých, tým jednoduchšie je pre útočníka prelomiť ho. Všetko toto je potrebné vykonať za veľmi krátky čas. Zostáva ešte prelomiť samotnú šifru.

Ak ste bežným používateľom Bluetooth, pravdepodobne nemáte dôvod strachovať sa. Tento manéver síce môže vyzerať jednoducho, ale v skutočnosti je veľmi ťažké uskutočniť ho. Útočník musí byť vo vašej blízkosti a vystihnúť musí ten správny moment. Ak ale predsa len chcete svoje zariadenie chrániť ešte viac, nastavte si minimálnu dĺžku hesla Bluetooth na čo najviac znakov.

Náš tip
BLUETOOTH: Ktoré kodeky zabezpečujú bezdrôtový prenos zvuku v najlepšej kvalite?

21.8.2019
Zdroj: theverge.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+