MojAndroid

Za posledný týždeň som sa pokúšal aktualizovať pár aplikácií, ktoré mám uložené na SD karte. Avšak namiesto bezproblémového priebehu som dostal chybovú hlášku: “Couldn’t install on USB storage or SD card”.

 

Ako to zvykne bývať, približne raz za týždeň mám aktualizácie na aplikácie, ktoré mám nainštalované na mojom telefóne. Tentoraz som namiesto stiahnutia a nainštalovania novej verzie (ako som očakával podľa skúseností z minulosti) dostal nasledovnú chybovú hlášku:

 

Skúšal som rôzne aplikácie s rovnakým výsledkom. Po presunutí aplikácie do telefónu sa aplikácia zaktualizovala a zas sa dala presunúť späť na SD kartu. To mi pripadalo ako dosť otravné náhradné riešenie, tak som zapol google a zisťoval, v čom môže byť chyba. Po chíli googlenia som sa dopracoval k riešeniu.

 

Chyba mala byť  v existujúcom súbore na SD karte “smdl2tmp1.asec”, ktorý sa mal nachádzať v adresári “.android_secure” na SD karte. Skúšal som sa tam pozrieť cez dvoch rôznych súborových manažérov, ale ani s jedným som tam ten súbor nevidel. Potom som na inej stránke našiel iný spôsob, a to pripojenie telefónu pomocou USB kábla k počítaču ako Disk drive a tam som už ten súbor našiel a zmazal. Po tomto sa dali aplikácie nainštalované na SD karte aktualizovať priamo cez aplikáciu Market.

 

Podľa stránok ktoré som našiel, sa jedná o dočasný súbor, ktorý sa používa pre aplikácie inštalované na SD karte. Tento súbor z nejakého dôvodu nebol zmazaný a tým zablokoval funkciu aktualizácie pre tieto aplikácie.

 

Chyba je publikovaná aj na samotnom googli (v angličtine): http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=9593

7.7.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+