MojAndroid

Spoločnosť BlackBerry prináša ďalšie zariadenie do svojho portfólia Android smartfónov. Ide konkrétne o model BlackBerry Motion, ktorý už neponúka hardvérovú klávesnicu (po vzore modelov KEYone či PRIV). Smartfón má však aj iné prednosti a poteší napríklad nadpriemernou výdržou na jedno nabitie. Plusy a mínusy zariadenia si môžete prečítať v nasledujúcej recenzii.

Náš tip
BlackBerry KEYone: Mení pohľad na vec nie len klávesnicou | RECENZIA

Náš tip
BlackBerry KEYone Black Edition: Viac RAM a zmena dizajnu | TEST


Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Obsah balenia

Smartfón prichádza v pomerne elegantnej čiernej krabičke (opäť po vzore modelu KEYone), ktorú je potrebné vysunúť z obalu z tvrdého papiera. V balení sa nachádza samotný telefón, stručné informácie o používaní, ihla na zásuvku pre SIM/microSD kartu, koncovka nabíjačky, USB-C kábel a slúchadlá so silikónovými koncovkami. Nechýbajú tiež náhradné koncovky slúchadiel v iných veľkostiach. Balenie tak ponúka základ k používaniu doplnený o pohodlné slúchadlá.

Konštrukcia a Dizajn

Zariadenie ponúka aktuálne dizajnové črty značky Blackberry. Nechýba prémiové kovové spracovanie či zaujímavá jemne pogumovaná zadná stena. Hrany zariadenia sa striedajú, niektoré sú zaoblené pre lepší úchop zariadenia. Horná hrana je plastová z dôvodu umiestnenia antén. Plastová časť následne zasahuje aj do zadnej strany zariadenia, kde je umiestnený objektív fotoaparátu či LED blesk.

Certifikácia IP 67 zabezpečuje v tomto prípade zvýšenú odolnosť voči vode a prachu. Smartfón tak odolá aj plnohodnotnému ponoreniu až do hĺbky 1 meter po dobu 30 minút. Ide o pridanú hodnotu, ktorá poteší, no je zároveň praktickou funkcionalitou.

Smartfón ponúka certifikáciu IP 67 pre zvýšenú odolnosť voči vode a prachu.

Ďalšou zaujímavosťou v rámci konštrukcie je tlačidlo “Convenience Key.” Na prvý pohľad láka na vrúbkovaný povrch a vyzerá ako tlačidlo odomknutia. Ide však o špeciálne tlačidlo, ktorému môžete priradiť až 3 rôzne skratky pre ľubovoľnú aplikáciu. Môžete tak spustiť fotoaparát alebo napríklad napísať novú SMS či vybrať si z ďalších funkcií.

Rozloženie prvkov zariadenia

Predná stena smartfónu ponúka 5,5″ IPS displej, ktorý však obsahuje pomerne široké brady nad a pod displejom. Rámčeky po bokoch sú tiež na dnešné trendy pomerne výrazné. Celková plocha zariadenia je tak vzhľadom k uhlopriečke displeja pomerne veľká a činí 155,7 x 75,4 mm, hrúbka je 8,1 mm.

Nad displejom sa nachádza predná kamera, reproduktor pre telefonovanie, skupina senzorov a notifikačná LED dióda. Pod displejom sa následne nachádza čítačka odtlačkov prstov s logom výrobcu (zároveň hardvérové tlačidlo “Domov) a dvojica systémových kapacitných tlačidiel pre krok späť a multitasking.

Ako už bolo spomenuté, horná hrana zariadenia je plastová a obsahuje len jeden malý otvor pre mikrofón. Spodná hrana je kovová a po bokoch zaoblená. Táto hrana obsahuje dva plastové pásiky takisto z dôvodu antén a prechodu signálu. Na spodnej hrane sa nachádza aj ďalší mikrofón, 3,5 mm audio konektor, USB-C konektor pre nabíjanie a prepojenie s počítačom či jeden hlasný reproduktor.

Obe bočné hrany sú nekompromisne kovové so zaujímavou povrchovou úpravou, ktorá vizuálne prináša akési pásiky. Ľavá strana prináša len zásuvku pre vloženie SIM karty alebo pamäťovej karty microSD. Pravá strana zariadenia obsahuje pomerne vysoko a trochu neprakticky umiestnené tlačidlá pre ovládanie hlasitosti a tlačidlo odomknutia. Ideálne by bolo nižšie umiestnenie týchto tlačidiel. To však nie je možné, nižšie sa totiž nachádza spomínané špeciálne tlačidlo “Convenience Key.”

Zadná strana zariadenia obsahuje v hornej plastovej časti jemne vystupujúci objektív zadného fotoaparátu a dvojtónový LED blesk. Nižšie sa nachádza pogumovaná vrstva so strieborným logom BlackBerry, ktoré na pohľad skutočne zaujme. V spodnej časti sa nachádzajú už len povinné certifikačné informácie o produkte.

Konštrukčná stránka zariadenia je tak spracovaná skutočne kvalitne. Zariadenie nevŕzga ani nepraská a to dokonca ani pri silnejšom stlačení. Ide tak o prémiové zariadenie, ktorého spracovanie je naozaj hodné aj svojej ceny.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

7.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+