MojAndroid

Septembrová bezpečnostná záplata od Googlu je už na svete a ako býva zvykom, prvé zariadenia, ktoré ju dostanú, budú Pixely. Spoločnosť však nezabudla ani na staršie Nexusy a medzi zariadeniami, ktoré ju dostanú prvé, je aj Essential Phone.

Takmer 60 nových záplat

Najnovšia bezpečnostná aktualizácia z dnešného dňa prináša opravy takmer 60 zraniteľných miest operačného systému Android. Obsahuje aj zlepšenie Bluetooth pripojenia s automobilmi pre Pixely. 1. septembra Google vyriešil 24 problémov, dnes k nim pridal ďalších 35 vyriešených. Dobrou správou je, že spoločnosť zatiaľ nedostala ani jednu správu o tom, že by sa niekto pokúšal využiť zraniteľnosť systému a poškodiť používateľov.

Menšie vylepšenia pre Pixely

Okrem samotnej bezpečnostnej aktualizácie Google informoval aj o iných vylepšeniach, ktoré s ňou prichádzajú:

  • vylepšenia v oblasti nabíjania pre Pixel 2 a Pixel 2 XL
  • zlepšenia oznamovania softvérových verzií ( Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL)
  • zlepšenie kvality zvuku cez reproduktory automobilu (Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL)

 

Samotná aktualizácia by mala byť pre tieto zariadenia k dispozícii každú chvíľu. Smartfón vás na ňu, samozrejme, upozorní, no ak sa tak nestane, môžete ju vyhľadať manuálne v nastaveniach. V prípade Essential Phonu, ako býva zvykom, spoločnosť začala aktualizáciu šíriť už pár hodín po jej oznámení.

Náš tip
Google Pixel 2: Google to skrátka vie | VIDEOrecenzia

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+