MojAndroid

Ako určite mnohí z vás vedia, sociálna sieť TikTok, ktorú používa veľmi veľké množstvo mladých ľudí a prevažne aj detí, sa už častokrát stala nebezpečnou nástrahou. Odohrali sa tu už viaceré nezmyselné výzvy, ktoré nahovárali deti k zdraviu škodlivým, rizikovým činnostiam.

Takéto sú odporúčania polície Slovenskej republiky

Preto je potrebné vedieť, ako bezpečne používať nielen TikTok, ale všeobecne sociálne médiá. Polícia Slovenskej republiky na svojej facebookovej stránke zverejnila deväť rád, ako byť na TikToku v bezpečí.

Náš tip
Tieto telefóny kúpite v Orangei ja 1 euro

V prvom rade je potrebné si uvedomiť, že pokiaľ si svoj účet nenastavíte ako súkromný a povolenie k sledovaniu povolíte aj ľuďom, ktorých nepoznáte, existuje isté riziko, že sa do vašej listiny priateľov dostane aj osoba, ktorá vám chce nejako ublížiť.

TikTok sociálna sieť

Preto je taktiež potrebné prispôsobiť obsah svojich videí. Týmto sa dostávame k druhému bodu, čo je publikovanie videí, za ktoré sa sami nebudete hanbiť a nedostanete za nich výsmech. Po tretie, polícia zdôrazňuje, aby ste v žiadnom prípade nepublikovali zábery ukazujúce na vaše bydlisko, nie to ešte na vašu konkrétnu adresu.

Na sociálnych sieťach, ako je TikTok, opatrne

Štvrtou radou je zablokovanie ľudí, ktorí vás obťažujú v komentároch alebo súkromných spravách. Piaty bod vyzdvihuje ešte horší prípad, kedy ani zablokovanie samotného používateľa nepomôže a vždy si dotyčný nájde spôsob, ako vás otravovať.

V takom prípade je dobré sa obrátiť na rodiča, učiteľa či kamaráta. Po šieste by ste mali v prípadoch šikany na internete používať svoj vlastný rozum. Nikdy netreba pristupovať na podmienky ľuďom, ktorých ani nepoznáte a vás takouto formou vydierajú.

Používajte zdravý rozum

Siedma rada je celkom logická. Tou je nevytváranie videí, na ktorých je vidno viac nahého tela, ako oblečenia. Takto sa vytvára iba ďalší obsah pre potenciálnych pedofilov. Po ôsme, svoje nahé fotky by ste nikdy nemali dávať na internet, samozrejme ani do súkromnej správy.

Facebook titulka

Tieto obrázky môžu byť extrémne ľahko zneužité práve proti vám. Poslednou, deviatou výzvou od polície Slovenskej republiky, je nezapájanie sa do takých aktivít, pri ktorých vám môže niečo hroziť. To, že to pred vami niekto splnil, neznamená, že sa vám to podarí.

Opatrnosti na sociálnych sieťach a obzvlášť na TikToku musí byť viac než dosť. Preto vyzývame rodičov detí, ktorí túto mediálnu platformu obľubujú, k zvýšenej kontrole, čo vlastne dieťa na telefóne či tablete robí.

20.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+