MojAndroid

Aplikácia TikTok už nie je iba v očiach niektorých ľudí pomerne otravnou a do istej miery nebezpečnou sociálnou sieťou. Veľmi rýchlo sa z nej stáva hrozba na úrovni národnej bezpečnosti. India len nedávno pristúpila k zablokovaniu desiatok čínskych aplikácií, medzi ktorými sa nachádzala aj známa sociálna sieť. Najnovšie však zablokovanie TikTok-u zvažuje aj vláda USA.

Vyšetrovanie už prebieha

Ešte v utorok boli diskusie iba teoretické, nakoľko žiadne oficiálne potvrdenie zo strany USA sa nedostalo na verejnosť. Sekretár Mike Pompeo sa však nechal počuť, že USA túto možnú hrozbu berú vážne a určite tento prípad sledujú. Nevyhol sa však priamej narážke. Na to, či by si Američania mali aplikáciu sťahovať odpovedal: “Iba ak chcete, aby sa vaše súkromné informácie dostali do rúk Čínskej komunistickej strany.

Dnes sa však dostali von ďalšie informácie, ktoré hovoria o začatí vyšetrovania zo strany vládnej agentúry Federal Trade Commission a Oddelenia spravodlivosti. Cieľom je teda zistiť, či TikTok skutočne zlyhal pri ochrane súkromia detí v Spojených štátoch. Tieto informácie pritom prichádzajú od dvoch nezávislých zdrojov webu Reuters, ktoré mali byť súčasťou videokonferencie k tomuto problému.

TikTok mal totiž v roku 2019 uzavrieť dohodu, v rámci ktorej mali chrániť súkromie detí, teda mazanie účtov a videí autorov, ktorí nedosiahli minimálny vek 13 rokov. Sociálna sieť poskytla Reuters vyjadrenie, v ktorej samozrejme tvrdí, že bezpečnosť súkromia berú veľmi vážne, pričom pre používateľov mladších ako 13 rokov majú v USA nastavené špeciálne obmedzenia.

Aký názor máte na TikTok vy? Používate ho? Dajte nám určite vedieť v komentároch.

Náš tip
TikTok: Aplikácia zbiera citlivé dáta používateľa, neinštalujte si ju
9.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+