MojAndroid

Americká spoločnosť Apple často udáva svojimi produktmi trendy na trhu elektroniky. Ani nemusí byť prvá, ktorá prinesie nový nápad alebo technológiu, ale až jej zariadenia danú novinku spopularizujú.

Podobným prípadom sú aj bezdrôtové slúchadlá Apple AirPods, ktoré dnes majú veľké množstvo klonov. A hlavne vďaka nim teraz dominovala predajom tohto typu elektroniky v treťom štvrťroku (Q3 2019). Informáciu priniesol server GizmoChina.

Q3 2019 Counterpoint predaj slúchadiel

Apple dominuje aj napriek poklesu podielu

Podľa štatistiky analytickej Counterpoint sa v Q3 2019 predalo 33 miliónov bezdrôtových slúchadiel. Znamenalo to celkový príjem 4,1 miliárd dolárov. Oproti predošlému obdobiu ide o 22 % nárast predajov. Až 45 % z predaných bezdrôtových slúchadiel patrilo spoločnosti Apple. Pre amerického giganta to ale oproti predošlému štvrťroku znamená pokles, pretože vtedy mu patrilo 55 % predaja. Napriek tomu získal skoro 2/3 celkových príjmov. Slúchadlá Apple AirPods patria na trhu k tým drahším.

Q3 2019 Counterpoint predaj slúchadiel

Ďalší štvrťrok by mal byť ešte úspešnejší

Na druhom mieste skončil čínsky výrobca Xiaomi s 9 % podielom predaných slúchadiel. Zásluhu na tom má hlavne model Redmi AirDots, ktoré ponúka veľa muziky za cenu okolo 20 dolárov. Juhokórejská spoločnosť Samsung, ktorá je najpredávanejším výrobcom smartfónov, padla na tretie miesto so 6 % podielom.

Prvú päťku uzatvárajú značky JBL a Beats. Očakáva sa, že v tomto štvrťroku budú predaje ešte väčšie vďaka “zľavovým sviatkom” ako Black Friday či Cyber Monday alebo tiež vianočným sviatkom. V roku 2019 by sa celkovo mohlo predať až 120 miliónov bezdrôtových slúchadiel.

Náš tip
Súťaž: Vyhrajte slúchadlá AKG N200nc za tri správne odpovede
29.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+