MojAndroid

Takmer pred dvoma mesiacmi predstavila spoločnosť NVIDIA prvý procesor s plne integrovaným 4G LTE modemom, nazvaný Tegra 4i. Tento síce ponúka menší výpočtový a grafický výkon než Tegra 4, no má kompaktnejšie rozmery a menšiu spotrebu energie, ktorá je v mobilných zariadeniach azda najdôležitejším parametrom. Oba čipy však znamenajú výrazný krok do budúcnosti a ponúknu vývojárom hier možnosť využiť vo svojich tituloch pokročilé grafické technológie. Dôkazom sú nové hry optimalizované pre Tegru 4, ktoré si pozriete tu. NVIDIA však už teraz vyvíja ďalšiu generáciu mobilných čipov a ukázala novinku s kódovým označením Logan (Tegra 5), ktorá je “niekoľko rokov pred konkurenciou”.

Tegra5 Kepler Battlefield 3

Jen-Hsun Huang, výkonný riaditeľ spoločnosti NVIDIA predstavil nový čip Logan na akcii s názvom  Annual Investor Day a jeho možnosti prezentoval prostredníctvom hry Battlefield 3. Možnosti čipu boli porovnávané s najnovšou generáciou konkurenčného tabletu iPad. Výsledok môžete vidieť na videu, ktoré je uvedené nižšie. Logan je prvý čip pre mobilné zariadenia, ktorý je vybavený architektúrou Kepler s podporou DirectX 11. Hoci nový čip ponúka naozaj pôsobivé výsledky v porovnaní s aktuálnymi riešeniami, treba mať na pamäti, že na trhu sa neobjaví skôr než v budúcom roku. Zatiaľ čakáme, kým sa v smartfónoch a tabletoch so systémom Android objaví Tegra 4. Podľa výkonnostných testov aplikácie AnTuTu, by aj Tegra 4 mala poraziť aktuálne dostupné riešenia napríklad od spoločnosti Qualcomm.

Zdroj: venturebeat

13.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+