MojAndroid

Mobilné bankové aplikácie sú dnes už neoddeliteľnou súčasťou portfólia služieb bánk. Nie je vôbec výnimkou, že si klienti vyberajú banku aj podľa toho, akú má dobrú aplikáciu. Aj preto sme pre vás pripravili anketu Smart Banka 2018, kde hlasujete za tie najlepšie mobilné bankové aplikácie. Pre jednoduchšie rozhodovanie sme si pre vás pripravili zoznam zapojených bánk aj s ich aplikáciami spolu s novinkami, ktoré priniesli v uplynulom roku. Hlasovanie sme predĺžili, vyhrať môžete nový Samsung Galaxy S9!

smartbanka-hlasuj

365.bank

365.bank je najnovšia banka na Slovensku, ktorá oficiálne začala fungovať iba koncom minulého roka. Zároveň ide o vyslovene digitálnu banku bez pobočiek na Slovensku. Aj účet si vytvárate priamo v aplikácii bez akéhokoľvek podpisovania zmlúv. Aplikácia má niekoľko šikovných funkcií vrátane sporenia s názvom Syslenie, ktoré vám automaticky šetrí po malých častiach. Výhodou je aj podpora NFC platieb s platformou Google Pay.

Verzia: 4.7.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.7.3
Aktuálna cena: Zdarma

ČSOB SmartBanking

Medzi dlhodobo najlepšie mobilné bankové aplikácie patrí aj ČSOB SmartBanking. Tá ponúka vychytávky ako prihlasovanie do aplikácie odtlačkom prsta, mimoriadnu splátku hypotéky či prognózy zostatku na účte. Najväčšou novinkou v minulom roku bolo spustenie bezkontaktných platieb. To zabezpečuje aplikácia ČSOB SmartPay a funguje presne tak, ako by ste očakávali. Jednoducho môžete v obchodoch s platobným terminálom platiť miesto bezkontaktných platieb kartou vaším mobilom, resp. NFC čipu v ňom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Fio banka Smartbanking

Aj tie najmenšie banky operujúce na slovenskom trhu ponúkajú inteligentné bankovníctvo v podobe mobilnej aplikácie. Platí to aj o Fio banke, ktorá má vo svojom portfóliu appku Fio banka Smartbanking. Tá prináša všetky základné funkcie, ktoré by ste od nej očakávali, vrátane prehľadu pohybov na účte, aktuálneho zostatku, možnosti uskutočňovať prevody, ale aj spravovať či blokovať kreditné a debetné karty priamo z aplikácie.

Verzia: 1.9.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.9.3
Aktuálna cena: Zdarma

George Slovensko

Slovenská sporiteľňa vlani začiatkom roka predstavila svoje úplne nové moderné bankovníctvo George. Aplikácia George Slovensko je jeho mobilnou súčasťou a ponúka moderný dizajn a praktické funkcie, ktoré by ste od najväčšej banky na Slovensku mohli očakávať. Jej výsadou je inteligentné vyhľadávanie v platbách, ako aj podpora bezkontaktných NFC platieb so službou Google Pay.

mBank SK

Ďalšou bankou, ktorá operuje najmä vo virtuálnom svete, je mBank. Jej aplikácia mBank SK tomu aj zodpovedá a ponúka prakticky všetky funkcie, ktoré by ste od nej mohli očakávať. Vidíte informácie o účtoch, informácie o kartách, ktoré viete prostredníctvom aplikácie aj spravovať a blokovať. Zároveň mBank podporuje bezkontaktné NFC platby prostredníctvom služby Google Pay, ktorú má integrovanú priamo do svojej aplikácie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

OTP Banka Mobil banking

Vyspelé mobilné bankovníctvo prináša vo svojej aplikácii aj OTP Banka. Tá ponúka všetky základné funkcie, ktoré by ste očakávali, ale aj niekoľko vychytávok. V aplikácii si môžete pohodlne zradiť a upravovať inkaso či dokonca uzatvoriť cestovné poistenie. Tiež si môžete vygenerovať potvrdenie o platbe v PDF formáte, no poteší aj šikovná funkcia prihlásenia do aplikácie odtlačkom prstu, ktorú stále neponúkajú mnohé banky na našom trhu.

Verzia: v1.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: v1.4
Aktuálna cena: Zdarma

Poštová banka

Poštová banka patrí medzi mladšie slovenské banky, no napriek tomu ponúka plnohodnotnú bankovú aplikáciu. Tá ponúka všetky potrebné prehľady účtov, zostatkov, kariet a dokonca aj úverov. K najbližšej pobočke vás bude navigovať rozšírená realita (AR) a v obchode zaplatíte bez problémov bezkontaktne svojím smartfónom prostredníctvom služby Google Pay, ktorú podporuje aj Poštová banka.

Verzia: 1.3.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3.0
Aktuálna cena: Zdarma

Prima Banka Peňaženka

Svoju vlastnú aplikáciu plnú zaujímavých funkcií ponúka Prima Banka. Jej Prima Banka Peňaženka má svieži vzhľad, ale aj množstvo užitočných funkcií. Ide o jednu z aplikácií, ktoré si viete na svojom smartfóne zabezpečiť aj odtlačkom prsta. V aplikácii nájdete všetky základné funkcie, ale aj pokročilé nástroje, ako napríklad možnosť požiadať v aplikácii o predschválený spotrebný úver. Zaujímavosťou je napríklad možnosť dobitia Easy Karty.

Verzia: 5.11
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.11
Aktuálna cena: Zdarma

Raiffeisen Bank SK

Svoju mobilnú aplikáciu ponúka aj Raiffeisen Bank. Ide o jednu z jednoduchších aplikácií, ktorá ale dokonale plní svoju úlohu a umožňuje klientom banky využívať všetky základné služby z prostredia smartfónu. Používatelia majú k dispozícii prehľad o pohyboch a zostatkoch na účte, majú možnosť vytvoriť nový prevodný príkaz a vidia aj prehľad platieb kartou. Aplikácia tiež poteší jednoduchým dizajnom, ktorého navigáciu zvládne každý používateľ.

Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma

Tatra banka

Tatra banka je jedným z lídrov mobilného bankovníctv na našom trhu. Ponúka komplexné mobilné bankové riešenie s množstvom zaujímavých funkcií, ako napríklad platby na telefónne číslo Viamo, bezkontaktné NFC platby MobilePay, možnosť výberu hotovosti z bankomatu prostredníctvom mobilu a mnohé ďalšie. Účet si môžete založiť pomocou biometrie a priamo z aplikácie vybavíte dokonca aj úver.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

UniCredit Smart Banking SK

UniCredit je ďalšou modernou bankou na Slovensku, čomu zodpovedá aj aplikácia UniCredit Smart Banking SK. Tá ponúka všetky základné funkcie a prehľady zostatkov a obratov, ale aj prehľady a informácie o kreditných a debetných kartách či úveroch. Poteší tiež možnosť prihlásiť sa do mobilnej aplikácie prostredníctvom odtlačku prsta, pričom UniCredit bola jednou z prvých bánk, ktoré túto možnosť ponúkali.

Verzia: 3.0.60.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.0.60.1
Aktuálna cena: Zdarma

VÚB Mobil Banking

VÚB v roku 2018 výrazne vylepšila svoju aplikáciu VÚB Mobil Banking o niekoľko kľúčových funkcií, vďaka ktorým teraz patrí medzi tie najlepšie na trhu. Aplikácia teraz umožňuje napríklad výber hotovosti z bankomatu mobilom, vybavenie úveru priamo v aplikácii a od nového roku fungujú aj bezkontaktné platby prostredníctvom služby Google Pay. Aplikáciu je tiež možné zabezpečiť odtlačkom prsta a už dávnejšie fungujú aj platby Viamo.

Verzia: 3.4.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.4.2
Aktuálna cena: Zdarma

Hlasujte v ankete Smart Banka 2018 za vašu najobľúbenejšiu inteligentnú banku!

Ktorá banka má podľa vás najlepšiu mobilnú aplikáciu? Máme pre vás skvelú správu – ešte stále môžete hlasovať v ankete Smart Banka 2018 za vaše najobľúbenejšie inteligentné bankovníctvo. Hlasovanie v ankete sme totiž predĺžili do štvrtka, 7. marca 2019, a tak máte ešte stále šancu zapojiť sa, odovzdať svoj hlas a získať tak šancu na výhru nového smartfónu Samsung Galaxy S9!

smartbanka-hlasuj

28.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+